Windows Hata Düzeltme, Bilgisayar Sorun Giderici Problem Çözücü Program Ücretsiz

Bazen bilgisayardaki Windows işletim sistemi bozulabilir. Genellikle yüklediğimiz kalitesiz programlar veya zararlı yazılımlar sistem ayarlarını değiştirerek bilgisayarı kullanılmaz ve sürekli hatalar veren bir hale getirebilir. Ayrıca tüm bunlar performans düşüklüğüne ve bilgisayarın yavaş çalışmasına da yol açabilir. Yani sonuç olarak kararsız ve dengesiz bir Windows işletim sistemi üretirler.

Tamamen bedava olan Tweaking.com Windows Repair programı sayesinde Windows’un bütün hatalarını düzeltebilir, tüm sorunları giderebilir ve bütün problemleri çözebilirsiniz. Desteklenen işletim sistemleri: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 (32 & 64 Bit).

Bu programın içinde bilinen tüm Windows sorunlarını çözmek için çeşitli araçlar yer alır. Örneğin kayıt defteri hataları, dosya izin hataları, Internet Explorer sorunları, Windows güncelleme problemleri ve Windows güvenlik duvarı hataları bunlar arasında yer alır.

Ayrıca host dosyası hatası, CD/DVD kayıp yada çalışmıyor hatası, DNS Cache hatası, proxy ayarları hatası, virüslerin yaptığı sistem değişiklikleri, geçici dosyaları silme hatası, dosya izinleri ve dosya uzantıları hatası, dosya ilişkilendirme hataları ve sistem dosyası olmayan dosyaları gizleme hatası gibi daha pek çok hatayı tek tıkla otomatik düzeltebiliyor.

Nasıl Kullanılır?

Programın kurulum dosyasına çift tıklayıp normal şekilde kurun. Programı çalıştırdığınız anda tıpkı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi otomatik bir analiz yapacak ve kısa süre sonra bitecek.

Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz pencere açılacak. Ok işaretiyle gösterdiğim I Agree yazan butona tıklayın.

Kurulum tamamlandı demektir. Şimdi aşağıda gördüğünüz programın ana penceresi karşınıza çıkacak. Burada ok işaretiyle gösterdiğim Jump To Repairs butonuna tıklayın.

Böylece aşağıdaki pencere açılacak.

Burada ok işaretiyle gösterdiğim Open Repairs butonuna tıklayın. Aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak ve otomatik bir yedekleme işlemi gerçekleşecek. Böylece eğer istemediğiniz bir şey olursa, hemen geri yükleme yaparak sistemi eski haline getirebilirsiniz. Ayrıca derin bir tarama yapılarak Windows’un mevcut tüm hataları ve sorunları bulunup aşağıdaki gibi liste halinde gösterilecek.

Bu işlem bitince aşağıdaki ekran açılacak. Burada  Start Repair yazan butona tıklayın.

Böylece tüm hata ve sorunları düzeltme işlemine başlayacak ve sabırla beklemeniz gerekecek.

İşlem bitince artık tüm sorunlar çözülmüş olacak.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 (32 & 64 Bit)

Yayımlandı