WhatsApp Mesaj Silme Nasıl Yapılır Gönderilen Mesajı Herkesten Silmek İçin

WhatsApp uygulamasına yeni gelen bir özellik sayesinde artık gönderdiğiniz bir mesajı tamamen kalıcı olarak herkesten silmek mümkün. Yani bir nevi yollanan mesajı geri alıyorsunuz ve hiç göndermemiş gibi karşıdaki kişinin telefonundan da siliniyor.

Fakat bir mesajı silebilmek için mesajı gönderdikten sonra sadece 7 dakikanız var. Yani bir mesajı WhatsApp’dan yazarak yolladıktan sonraki ilk yedi dakika içinde mesajı silerseniz, kalıcı olarak herkesin telefonundan silinmiş olacak. Ama 7 dakika geçtikten sonra silerseniz, sadece sizin telefonunuzdan silinmiş olacak ama gönderdiğiniz kişi yada kişilerin telefonunda kalmaya devam edecek.

Peki gönderilen mesajı nasıl silerim?

Çok basit! Önce silmek istediğiniz mesajı tıklayıp seçiyorsunuz ve telefon ekranının en üstünde gözüken çöp kutusu simgesine tıklıyorsunuz. Eğer 7 dakika geçmemiş ise, Herkesten Sil seçeneği çıkıyor. Buna tıklayarak tamamen silmiş oluyorsunuz ve artık başkaları bu mesajı asla göremiyor.

Eğer 7 dakika geçtikten sonra seçip silerseniz, bu defa Benden Sil seçeneği çıkıyor. Buna tıklayarak yalnızca kendi telefonunuzun ekranından bu mesajı silebiliyorsunuz. Fakat gönderdiğiniz kişilerin telefonunda görünmeye devam ediyor.


Yayımlandı