Web Sayfasının Tamamının Resmini Çekme Ekran Görüntüsünü Alma Programı Ücretsiz

WebShot ücretsiz olarak bulabileceğiniz en iyi internet sayfası ekran görüntüsü yakalama yazılımıdır. Bu program sayesinde normalde ekrana sığmayan ve ancak kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırarak görebileceğini uzun sayfaların bile tamamının tam ekran resmini çekip bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Yani web sayfasının tam boy halinde ekran görüntüsünü alır. Üstelik dilerseniz thumbnail (simgeden biraz büyük olacak şekilde küçük resim) haline bile getirebilirsiniz.

Programın en güzel yanı ise toplu işlem özelliğidir. Böylece bir kerede listeye çok sayıda web sayfası ekleyip hepsinin ekran görüntüsünü tek tıkla aynı anda yakalayabilir ve bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle 1 numaralı ok ile gösterilen alana web sayfasının URL adresini kopyalayıp yapıştırın ve 2 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak bu adresin alt taraftaki listeye eklenmesini sağlayın.

3 numaralı Browse butonuna tıklayarak resimlerin kaydedileceği klasörü seçebilirsiniz. Resim dosyalarına otomatik olarak numaralı isim verilecektir. Daha sonra siz el yordamıyla değiştirebilirsiniz.

4 numaralı Settings butonuna tıklayınca Settings (ayarlar) penceresi açılacak.

5 numaralı Browser kısmında web tarayıcısı ile ilgili genişlik ve yükseklik ayarını girebilirsiniz.

6 numaralı Image kısmında çekeceğiniz ekran görüntüsü resminin genişlik ve yükseklik boyutunu girebilirsiniz. Ayrıca Quality bölümündeki kaydırma çubuğunu hareket ettirerek resmin kalitesini artırabilir yada azaltabilirsiniz. Dolayısıyla resim boyutu da artacak veya azalacaktır.

7 numaralı OK butonuna tıklayarak ayarlar penceresini kapatın. Böylece ana pencereye geri dönmüş olacaksınız.

Son olarak 8 numaralı Start butonuna tıklayarak işlemi başlatın.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı