Ana Sayfa Programlar ve Online Araçlar Virüslü USB Bellek Temizleme (Kurtarma) Programı Nasıl Temizlenir Ücretsiz

Virüslü USB Bellek Temizleme (Kurtarma) Programı Nasıl Temizlenir Ücretsiz

UsbFix tamamen bedava sunulan bir zararlı yazılım silme programıdır.

UsbFix yazılımı USB bellekleri tarar, zararlı yazılımları tespit eder ve temizler.

UsbFix programı virüs bulaşmış olan USB sürücülerdeki virüsleri hem durdurur hem de siler. Böylece bir bilgisayardan diğer bilgisayara sadece USB belleği takmak yoluyla bulaşmasını önlemiş olur.

Ayrıca sildikten sonra hasar görmüş olan güvenlik özelliklerini onarır. Mesela gizli dosyaların gösterilmesi, kayıt defterine erişim ve görev yöneticisine erişim gibi güvenlik açıklarını tamir eder.

UsbFix programı hiçbir sorun yaşamamak için eğer virüs bulaşmış ise, USB bellekteki tüm dosyaların yedeğini alır ve  C:UsbFixQuarantine klasörünün içine .vir uzantılı bir dosya olarak kaydeder.

Ayrıca bir kere sildikten sonra USB belleğin içine autorun.inf dosyaları yerleştirerek bundan sonraki kullanımlarda virüs bulaşmasını engeller.

Nasıl Kullanılır?

Önce ana pencerede aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterdiğim Run An Analysis butonuna tıklayın.

Açılan pencerede Scan USB Disks yazan butona tıklayın. Alttaki resimde gösterdim.

Tarama işlemi başlayacak ve alttaki resimde olduğu gibi bir ekran karşınıza çıkacak. Kısa bir sürede tarama işlemi bitiyor merak etmeyin.

Benim bilgisayarda virüslü USB bellek olmadığı için aşağıdaki gibi yeşil surat çıktı. Bunun anlamı ise her şey yolunda yani usb bellek güvenli demektir. Eğer kırmızı surat çıksaydı, Clean yada Remove butonuna tıklayarak temizleyecektik.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.