Video Nasıl Döndürülür? En İyi Video Döndürme Programı Ücretsiz

VSDC Video Editor dünyanın en kaliteli video düzenleyicilerinden biridir. Bu program sayesinde videoları istediğiniz yönde, dilediğiniz kadar kolayca döndürebilirsiniz.

Desteklenen formatlardan bazıları AVI, MPG, MOV, FLV, SWF, WMV, RM ve MKV.

Videoyu Döndürmek İçin

İlk olarak videoyu programın içinde açmak gerekiyor. Bunun için:

Videoyu programa eklemek için üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen New Project butonuna tıklayın ve açılan pencereden 2 numaralı ok ile gösterilen Import content seçeneğine tıklayın. Açılacak olan pencerede bilgisayardaki video dosyasını bulup tıklayarak programa ekleyin. Böylece aşağıdaki ekran karşınıza gelecek.

Burada Project title kısmında az önce seçtiğiniz videonun dosya ismini göreceksiniz. Tek yapmanız gereken ok ile gösterilen Finish butonuna tıklamak. Videoyu ekledikten sonra ise aşağıdaki adımları uygulayın.

1 numaralı ok ile gösterilen Editor sekmesine tıklayın.

Açılan pencerede 2 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak videoyu sağa doğru 90 derece döndürebilirsiniz. Bu butona her tıkladığınız zaman videoyu 90 derece sağa doğru döndürecek.

3 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak videoyu sola doğru 90 derece döndürebilirsiniz. Bu butona her tıkladığınız zaman videoyu 90 derece sola doğru döndürecek.

4 numaralı ok ile gösterilen sarı renkli simgeye tıklayın. Açılan menüden videoyu yatay olarak döndürmek için 5 numaralı ok ile gösterilen Horizontal flip seçeneğine tıklayın. Eğer videoyu dikey olarak döndürmek isterseniz bu defa 6 numaralı ok ile gösterilen Vertical flip seçeneğine tıklayın.

İstediğiniz gibi döndürme yaptıktan sonra şimdi sıra videoyu kaydetmeye geldi.

Üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Export project sekmesine tıklayın. Açılan pencerede 2 numaralı ok ile gösterilen video formatlarından dilediğinizi seçin ve 3 numarayla gösterilen Export project butonuna tıklayın.

Dilerseniz bu penceredeki Output File satırının en sağında yer alan Change name butonuna tıklayıp videonun kaydedileceği klasörü değiştirebilirsiniz.


Yayımlandı