Video Analiz Programı Videoyu İnceleyip Hakkında Bilgiler Öğrenme

VideoInspector isminden de anlaşılacağı gibi bir video analiz etme aracıdır. Bu program sayesinde herhangi bir videoyu inceleyerek bu video ile ilgili detaylı bilgileri görebilirsiniz.

VideoInspector kullanarak artık video dosyalarının neden sesinin çıkmadığını veya videonun hangi sebepten ötürü düzgün çalışmadığını kolayca öğrenebilirsiniz.

VideoInspector programı size doğru codecleri yüklemeniz konusunda yardımcı oluyor ve böylece en iyi performansı almanızı sağlıyor. Ayrıca sistemi inceleyerek hangi codeclerin mevcut olduğunu buluyor.

Üstelik VideoInspector programı sahip olduğu toplu işlem özelliği sayesinde aynı anda çok sayıda videoyu inceleyebilir ve sonuçları bir rapor şeklinde HTML dosyası olarak veya düz metin belgesi olarak bilgisayara kaydedebilir.

Nasıl Kullanılır?

Önce 1 numaralı ok ile gösterdiğim Browse butonuna tıklayarak bilgisayardan video dosyasını seçin. Ardından 2 numaralı ok ile gösterdiğim Play butonuna tıklayın. Böylece videoyu analiz edecek ve tüm bilgilerini alt tarafta gösterecek.

Örneğin video için eksik codecleri tespit ederse, 3 numaralı ok ile gösterdiğim yerde yazan Download butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Fakat eğer yeşil renkli tik işareti varsa, zaten yüklenmiş demektir yani sorun yok.

Aynı şekilde videonun sesi için eksik codecleri de 4 numaralı ok ile gösterdiğim yerden kontrol edebilirsiniz.

Bu ekranda videonun çözünürlüğünü, süresini, codec bilgisini, FPS oranını, formatını, bit oranını ve boyutunu görebilirsiniz. Ayrıca ses için de kanal sayısı, örnek oranı, bit oranı ve codec bilgilerini görebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı