...

UltraISO – ISO Oluşturma ve DVD Yedekleme

Lisans: Deneme Boyut: 4.9 MB
Kategori: CD-DVD Araçları Dil: Türkçe
Sistem: Windows Üretici: EZB Systems, Inc.

UltraISO, Windows bilgisayarlarda ISO formatında DVD imaj görüntüsü oluşturmaya yarar. Oluşturduğunuz iso imaj dosyasını daha sonra açıp düzenleyebilir veya BIN yada IMG gibi başka bir imaj dosyasına dönüştürebilirsiniz.

Peki bu program ne işinize yarayabilir?

Örneğin elinizde eskiden beri var olan önemli CD ve DVD disklerin günün birinde kaybolmasından, çizilmesinden yada bir şekilde bozulmasından korkuyorsanız, UltraISO sayesinde bu disklerin kolayca imajını alabilir ve bilgisayarda yada bulut sunucu hesaplarınızda (Google Drive, Yandex Disk gibi) yedekleyebilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınızda bulunan arşiv yada koleksiyonlarınızı bir imaj dosyası haline getirip DVD yada USB belleklere yazdırabilirsiniz. Üstelik önyüklenebilir yani bilgisayar açıldığında kendiliğinden başlatılabilir USB bellek veya önyüklenebilir DVD disk oluşturabiliyor.

Oluşturulan ISO dosyalarını çift tıklayarak açabilir içerisinde bulunan herhangi bir dosyayı yada klasörü seçip anında dışarı çıkartabilirsiniz.

UltraISO tarafından desteklenen imaj formatları şunlardır: .ISO, .BIN, .IMG, .CIF, .NRG, .MDS, .CCD, .BWI, .ISZ, .DMG, .DAA, .UIF, .HFS


"UltraISO" yazılımı sitemizin CD-DVD Araçları kategorisinde yer almaktadır. 4.9 MB boyutunda ve lisansı Deneme olan bu yazılımı şimdi buraya tıklayarak indirebilir veya bu kategoride yer alan diğer yazılım ve oyunları görmek için buraya tıklayabilir ya da aynı kategoriden benzer yazılımlara aşağıdan göz atabilirsiniz.


"UltraISO" adlı program tarafımızca www.virustotal.com isimli sitede onlarca farklı antivirüs taramasından geçirilmiş ve temiz (güvenli) olduğu onaylandıktan sonra beğeninize sunulmuştur. Dilerseniz buraya tıklayarak test sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TeknolojiBil.com