Ücretsiz En İyi Tır Simülasyon Oyunları 2018 İndir PC İçin

American Truck Simulator ile ilgili görsel sonucu

American Truck Simulator

American Truck Simulator bir Windows 10 uygulamasıdır ve piyasadaki en iyi tır simülatörü oyunlarından biridir.

Bu oyunda Amerika’nın en güzel manzaralı yerlerinde tır sürüyorsunuz.

Üç boyutlu (3D) grafikleri bulunan bu oyunda toplamda 30 tır ve kamyon seçeneği bulunuyor. Ayrıca çok sayıda görev izi bekliyor. Hem gece hem gündüz tır sürmenin keyfini yaşayacaksınız.

Oyunun fizik motoru gayet gerçekçi ve müzikleri oldukça rahatlatıcı.

Kamera açılarını değiştirmek için klavyeden C tuşuna tıklayın.

Klavyedeki W, A, S, D tuşlarına veya Ok yani Yön tuşlarına basarak oyunda istediğiniz yere gidebilirsiniz. Eğer oyunu duraklatmak isterseniz klavyeden boşluk tuşuna basın.

Oyunu indirmek için tıklayınız.

Truck Driver Chernobyl

Truck Driver Chernobyl ücretsiz bir tır (kamyon) sürme oyunudur. Bu oyunda Çernobil faciasının yaşandığı bölgelerde kamyon süreceksiniz ve çalışacaksınız. Amacınız ise tehlikeli nükleer maddeleri hedefe ulaştırmak ve tehlikeyi ortadan kaldırmak olacak. En ufak bir dikkatsizlik hayatınıza mal olacak.

Toprak yollarda kamyon sürecek ve çok sert virajları almak zorunda kalacaksınız. Bu sırada bir gözünüz yakıt deposunda olmalı. Tüm engelleri aşın ve benzin bitmeden hedefe ulaşmaya çalışın. Eğer yakıt biterse yanıyorsunuz veya taşıdığınız malları düşürürseniz yine yanıp başa dönüyorsunuz.

W, A, S ve D tuşlarıyla oyunda ilerleyebilirsiniz. Ayrıca yön tuşlarını da kullanabilirsiniz. Oyun ekranının sol alt köşesinde FPS değeri gösterilmektedir.

Oyunu indirmek için buraya tıklayınız.

Mad Truckers

Mad Truckers alternatif bir tır sürme simülasyon oyunudur. Bu simülatörde iki farklı oyun modu bulunuyor.

Training modu eğitim modudur ve burada amacınız tırı sürebildiğiniz kadar sürmek ve yol katetmektir.

Ekranın sağ alt köşesinde anlık hızınız gösteriliyor. Maksimum 90 yapabiliyor. Toplam alınan mesafeyi de göstermektedir.

Bu sırada size düşmanlar saldırabilir ve bombalar atabilir. Tırınızın sağlığı bitene kadar yani hurdaya çıkana kadar ilerleyebilirsiniz. Tırınız pert olunca yanıyorsunuz yani game over oluyor.

Campaigning modunda 10 farklı görev sizi bekliyor. Her bölümü sırayla geçiyorsunuz. Her bölümde belirli bir mesafe gitmeniz gerekiyor. Üstelik size verilen süre içinde gitmeniz şart.

Yolda diğer arabalara çarparsanız yada takla falan atarsanız, tırın sağlık durumu azalır. Eğer biterse oyun sizin için bitiyor ve baştan başlıyorsunuz.

Her bölümü bitirdikten sonra size bir miktar para verilecek ve böylece tırınızı modifiye edebilirsiniz.

Tır için 10 farklı tasarım bulunuyor. Oyunun grafikleri ve ses efektleri oldukça başarılı.

Oyunu indirmek için tıklayınız.

Cargo Truck Simulator – City Transporter Duty

Cargo Truck Simulator – City Transporter Duty listemizin son sırasındaki yani dördüncü sıradaki ücretsiz tır sürme oyunudur.

Basit bir Windows 10 uygulaması olmakla birlikte toplam 10 farklı bölümü bulunuyor.

Bu oyunda tırı sürecek ve yük olarak bazen arabalar, bazen petrol bazen de kereste taşıyacaksınız. Verilen süre içinde görevi başarılı bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde başa dönüyorsunuz.

Oyunun başında pek çok engel sizi bekliyor. Mesela şehir trafiği ve yayalar başınıza bela oluyor. Ama bu noktada sürücü yeteneklerinizi kullanarak tüm bu engelleri aşabilirsiniz. Fakat bu esnada hiçbir yayaya zarar vermemeniz gerekiyor.

Oyun ilk olarak çok kolay başlıyor ama ilerledikçe ve diğer bölümlere geçtikçe epey zorlaşıyor. Mesela görevi zamanında tamamlamak çok zor bir hale geliyor.

Oyunu yön tuşları veya W, A, S ve D tuşlarıyla oynayabilir yani tırı sürebilirsiniz. Eğer tırı geriye doğru sürmek isterseniz, öncelikle klavyeden R tuşuna basarak aracı geri vitese almanız gerekiyor. Eğer yeniden ileri doğru gitmek isterseniz tekrar R tuşuna basarak bu kez ileri vitese alın.

Programı indirmek için buraya tıklayınız.


Yayımlandı