Twitter Fotoğraf Kaldırma 2022

Twitter’da paylaşılması sizin yada bir yakınınız açısında sakınca doğuran bir fotoğraf nasıl kaldırılır?

Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Twitter fotoğraf kaldırma formu sayfası

Karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek. Burada öncelikle “Ne tür sorun yaşıyorsunuz?” alanından “Gizli bilgiler paylaşılıyor” seçeneğini seçin ve altındaki alandan paylaşılan gizli bilgilerin yani fotoğrafların kime ait olduğunu seçin. Eğer kendinize ait ise Ben seçin, bir arkadaşınıza aitse, başka biri seçin.

 

Alt tarafındaki diğer bilgiler eğer giriş yapmışsanız zaten doldurulmuş bir halde gözükür. Sadece İmza kısmında adınızı soyadınızı yazarak imzalamış olacaksınız.

İmza kısmının hemen altındaki alanda en altın bir üstündeki seçenek olan İzinsiz paylaşılan bir fotoğraf veya video seçeneğini işaretleyin.

Altındaki alana ise fotoğrafı paylaşan hesabın kullanıcı adını yazın ama başında @ işareti olsun.

Onun hemen altındaki Example yazan alana ise, fotoğrafın URL adresini kopyalayıp yapıştırın. Bunun için resmin üzerine sağ tıklayınca açılan menüden “Resim adresini kopyala” seçeneğini seçebilirsiniz.

Eğer birden fazla fotoğraf paylaşmışlarsa, “Başka bir bağlantı ekle” butonuna basarak diğer resimlerin de URL adresini girebilirsiniz.

Lütfen neler olduğu hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlayın” yazan alana derdinizi açık ve net bir şekilde anlatın.

Sayfanın en altındaki 3 kutucuğun hepsini işaretleyin ve Gönder butonuna basın.

Twitter yetkilileri birkaç gün içinde formu inceleyip size geri dönüş yapacak ve içinde resminizin olduğu bir kimlik belgesi göndermenizi isteyecek. Dilerseniz TC kimlik ve seri noyu kapatıp maskeleyip gönderebilirsiniz.

Böylece yetkililer gerekli değerlendirme yaptıktan sonra gerekeni yaparak size dönüş sağlayacaklardır.


Yayımlandı