Türkçe Ücretsiz En İyi Antivirüs ve Internet Security Programı 2018-2019

Eğer gerçekten profesyonel ve tam kapasiteli bir antivirüs programı arıyorsanız, kim ne derse desin sakın ücretsiz güvenlik programlarıyla kendinizi kandırmayın ve gidip paraya kıyarak birinci sınıf bir antivirüs programı satın alın. Çünkü bunlar gerçek zamanlı ve oldukça kapsamlı bir koruma sunuyor.

Fakat antivirüs programlarına verecek paranızın olmadığını düşünüyorsanız ama yine de bilgisayarı başı boş bırakmak yerine en azından virüs falan bulaşmışsa onları temizlemek istiyorsanız, kaliteli bir ücretsiz antivirüs işinizi fazlasıyla görecektir.

Ben uzun yıllardır program tanıtımları yapıyorum ve pek çok güvenlik yazılımını bizzat test etme imkanım oldu. Tüm bu deneyimlerimi göz önüne alarak diyorum ki, bugüne kadar gördüklerim arasında gerçekten ücretsiz olup da gerçekten en iyi korumayı sunan Malwarebytes Anti-Malware programıdır.

Bu program anlık koruma sunmuyor. Eğer anlık koruma isterseniz maalesef satın almanız gerekiyor. Programı ilk yüklediğinizde öncelikle size 14 gün boyunca ücretli sürümün tüm özelliklerini deneme imkanı veriyor. Eğer 14 günün sonunda satıl almazsanız, otomatik olarak ücretsiz sürüme geçiriyor ve öyle devam ediyorsunuz.

Malwarebytes Anti-Malware hem antivirüs programlarının tespit edebildiği her şeyi yakalıyor, hem de yalnızca bir internet security programının bulabileceği şeyleri buluyor.

Yani sizi hem bilgisayara saldıran virüs türlerine karşı koruyor, hem kişisel bilgilerinizi çalan zararlılara karşı koruyor, hem de ana sayfa değiştirme virüsü, tarayıcı araç çubuğu virüsü ve diğer reklam yazılımlarına karşı güçlü bir koruma sunuyor.

Nasıl Kullanılır?

Programı yükledikten sonra artık internetten indirdiğiniz dosyaların üzerine sağ tıklayarak açılan menüden Malwarebytes ile taratabilir ve virüs içerip içermediğini anlayabilirsiniz. Yukarıdaki resimde bu seçenek gösterilmiştir.

Programın ana penceresi yukarıda gösterilmiştir. Bilgisayarı manuel olarak taratıp ardından istisnasız tüm virüsleri ve diğer reklam yada casus yazılımlarını temizler. Önce Scan Now butonuna tıklayın ve taramanın bitmesini bekleyin. Aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak ve tek tek taranan öğeleri gösterecek.

Tarama işlemi bittiğinde ise aşağıdaki pencere karşınıza çıkacak. Benim bilgisayarımda bir adet zararlı yazılım buldu (malware). Bulunanların tümünü karantinaya alarak temizlemek için Quarantine Selected yazan butona tıklayınız. Alttaki resimde bu butonu gösterdim.

Yani eğer bilgisayarınıza virüs yada başka tip zararlı yazılımların bulaştığını düşünüyorsanız, yapabileceğiniz en iyi ücretsiz çözüm önce Malwarebytes Anti-Malware programını indirip kurmak ve ardından bilgisayarda tarama yaparak tüm zararlı virüsleri bulup temizletmek olacaktır.

Kısacası Malwarebytes Anti-Malware programının ücretsiz versiyonu zararlı yazılımların bilgisayara bulaşmasını engellemez ama her gün otomatik olarak aynı saatte bilgisayarı taratıp sistemdeki bütün virüsleri ve reklam yazılımlarını kökten temizlemesini garanti altına alabilirsiniz. Bunun için soldaki menüden Scan bölümüne girip oradan Scan Schedule sekmesine tıklayarak açılan pencereden zaman ayarlı otomatik tarama işlemlerini ayarlayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde bu ayar gösterilmiştir.

Günlük Otomatik Tarama Ayarı

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, Windows XP, Windows Vista.

Yayımlandı

kategorisi