Türkçe Toplu Resim Boyutlandırma Kırpma Birleştirme Döndürme Programı Ücretsiz Windows 10/8/7/XP/Vista

Multiple Image Resizer .NET tamamen bedava hizmet veren bir çoklu resim düzenleyicidir. Programın Türkçe dil desteği bulunuyor.

Dilerseniz tek bir fotoğrafı açıp düzenleyebilirsiniz. Fakat bu programın asıl gücü toplu işlem özelliğinden gelir. Bu sayede aynı anda yüzlerce resmin boyutunu değiştirebilir, küçültebilir, büyütebilir, döndürebilir, kesebilir, kırpabilir, birleştirebilir, kenarlık ekleyebilir ve üzerine yazı yazabilirsiniz.

Toplamda 31 farklı resim formatını açabilen bu program ile 16 farklı resim formatına dönüştürebilirsiniz.

Dilerseniz komut istemini penceresini kullanarak da toplu resim düzenleme işlemini yapabilirsiniz.

Üstelik işlemleri son derece hızlı ve hatasız bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Programın ana penceresini açınca en üstteki Language seçeneğine tıklayın ve açılan menüden Türkçe‘yi seçin. Böylece programın dilini Türkçe yapmış olacaksınız.

Programa resim eklemek için üstteki resimde gösterdiğim Resim Ekle, Resim Klasörü Ekle veya Resim Bul butonlarından birine tıklayabilirsiniz. Dilerseniz sürükle bırak yaparak da dilediğiniz kadar resmi toplu olarak programa aktarabilirsiniz.

Resimleri ekledikten sonra pencerenin en alt kısmındaki sekmelere göz atarak ihtiyaç duyduğunuz işlemi yapabilirsiniz. Üstteki resimde gösterilen bu sekmelerin ne işe yaradığını zaten isminden hemen anlayabilirsiniz.

Örneğin üstteki resimde Yeniden Boyutlandırma Ayarları penceresi gösterilmektedir. Burada öncelikle 1 numaralı ok ile gösterdiğim yerden Yeniden boyutlandırma metodunu seçin. Ardından 2 numaralı ok ile gösterdiğim yeden değiştirmek istediğiniz yeni boyutu girin. Üstteki örnekte ben yüzde seçeneğini seçtim ve sağ taraftaki panelden 50 değerini girdim. Böylece resmin boyutunu direk olarak yarıya düşürdüm. Yani yüzde yüz iken, yüzde elli yaptım. Eğer yüzde 150 yapsaydım, o zaman resmin boyutu bir buçuk katına çıkacaktı ve eğer 200 yapsaydım, resmin boyutu tam iki katına çıkacaktı.

Dilerseniz programa eklediğiniz resimlerden birine sağ tıklayarak açılan menüden bu resmi kaldırabilir, tüm resimleri kaldırabilir, işlenmiş resmi tam boy olarak görebilir veya özelliklerini görebilirsiniz.

En alttaki sekmelerden İşleme ayarları sekmesine tıklayarak aşağıdaki pencereyi açabilirsiniz.

Bu pencerede resimleri toplu olarak kesebilir, kırpabilir, çevirebilir, döndürebilir, üzerine metin ekleyebilir, kenarlık ekleyebilir veya resmi kaplayabilirsiniz. Yani tüm işlemleri toplu olarak burada görebilir ve aynı anda iki veya daha fazla işlemi bir kerede uygulayabilirsiniz.

En alttaki sekmelerden Döndürme ayarları‘na tıklayınca üstteki pencere açılacak. Buradan resimleri toplu olarak 90 derece, 180 derece veya 270 derece döndürebilir yada çevirebilirsiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10/8/7/XP/Vista

Yayımlandı