Türkçe En İyi Altyazı Düzenleme Programı Ücretsiz

Subtitle Edit programı sayesinde elinizdeki mevcut altyazı dosyalarını açıp düzenleyebilir, senkronize edebilir (zamanı eşitleme) ve içindeki bilgileri değiştirebilirsiniz. Ayrıca sıfırdan yeni bir altyazı dosyası oluşturabilirsiniz. Bu alandaki en kaliteli altyazı düzenleyicilerden biridir. Toplamda 40 civarında altyazı formatını destekler.

Subtitle Edit programıyla her satırı tek tek tercüme edebilir, html dosyası olarak kaydedebilir, görüntünün zamanını saniye olarak ayarlayabilir ve kullanması kolay olan görsel çevirme yardımcısıyla tüm işlerinizi hızlı ve rahat bir şekilde halledebilirsiniz.

Subtitle Edit programı altyazı dosyalarını birbirine çevirebilir. Örneğin SubRib, MicroDVD, Advanced Sub Station Alpha, Sub Station Alpha, D-Cinema, SAMI, youtube sbv gibi biçimleri dönüştürebilir.

Ayrıca bu harika yazılımın altyazıları karşılaştırma, altyazı dosyasını bölme, altyazı dosyalarını birleştirerek tek bir dosya yapma ve altyazıları yeniden sıralama gibi gelişmiş özellikleri de bulunmaktadır.

Dilerseniz bu programı yardımıyla şifreli DVD filmden altyazıları çekebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programı ilk açtığınız zaman en üstteki Options menüsüne tıklayıp Choose Language seçeneğine tıklayın ve açılan ufak penceredeki menüden Türkçe‘yi seçip OK butonuna tıklayın.

Böylece program tamamen Türkçe haline dönüşecek ve aşağıdaki gibi görünecek. Artık tüm menüleri kolayca anlayabilir ve programı hiç zorlanmadan kullanabilirsiniz.

Programın Ayarlar > Seçenekler ekranı aşağıda gösterilmiştir.

Diğer bazı menülerinde bulunan seçenekler ise aşağıdaki ekran görüntülerinde yer almaktadır. Zaten dili Türkçe olduğu için hangi menü seçeneğinin ne işe yaradığı hemen anlaşılmaktadır. Bu nedenle detaylı açıklama yapma gereği görmedim.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.

Yayımlandı