Tüm E-Posta Hesaplarını Tek Programda Birleştirme Gmail Hotail POP3 IMAP

Günümüzde artık herkesin iki veya daha fazla e-posta hesabı olması normal. Üstelik bunlar genellikle farklı servislere ait hesaplar oluyor. Mesela bir tane e-posta adresi Gmail üzerindeyken, diğeri Hotmail üzerinde olabiliyor.

Her zaman farlı e-posta servislerine ve hesaplarına ayrı ayrı giriş yapıp gelen postaları takip etmek gerçekten çok zor ve yorucu bir iş. Üstelik gereksiz bir zaman alıyor.

Tamamen ücretsiz olan ePrompter programı sayesinde tam 16 farklı e-posta hesabını birleştirerek tek bir program üzerinde görebilir, yönetebilir ve takibini gerçekleştirebilirsiniz. Bu gerçekten çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Tüm e-posta hesaplarınızın kullanıcı adı ve şifresini bir kez girdikten sonra artık tek tıkla bunlar arasında geçiş yaparak ayrı ayrı görebilir veya hepsini aynı ekranda liste halinde görüntüleyebilirsiniz.

Üstelik bu program üzerinden yeni e-postalar da yollayabilir ve gelen postaları kategorilere ayırabilir, arşivleyebilir, spam olarak bildirebilir, etiket ekleyebilir veya tek tıkla silebilir yada okundu olarak hepsini işaretleyebilirsiniz.

Desteklenen e-posta servisleri: AIM, AOL, Gmail, Hotmail, LiveMail, MSN, Yahoo, POP3 ve IMAP.

Aşağıda programın ana penceresi görülmektedir. Her ne kadar arayüzü eski moda görünse de, işini son derece iyi yapan ve hatasız çalışan bir ücretsiz program için idare eder diyebilirim.

Screenshot for: ePrompter 2.0 SR120

Nasıl Kullanılır?

Programı ilk çalıştırınca aşağıdaki penceresi çıkacak.

Burada ilk olarak yeni e-posta adreslerimizi tek tek eklememiz gerekiyor. Bunun için Menu‘ye tıklayın ve açılan menüden New Account seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada e-posta adresini girin ve Next butonuna tıklayın. Alttaki pencere çıkacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterdiğim iki alana da e-posta hesabınızın şifresini aynen girin.

Programın ayarlarına girmek için yine ana penceredeki Menu butonuna tıklayın ve açılan menüden Setup seçeneğinin üzerine gelin. Aşağıdaki resimde gördüğünüz seçenekler karşınıza çıkacak.

Bu seçeneklerden Notification seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak.

Buradan yeni mesaj bildirimlerini nasıl alacağınızı seçebilirsiniz.


Yayımlandı