Symantec Norton Kaldırma Programı Tamamen Silme

Önceki yani eski adı Norton Removal Tool (Norton temizlik aracı) olan ve yeni ismi Norton Remove and Reinstall olan bu ücretsiz program sayesinde Symantec firmasının ürettiği tüm yazılımları bilgisayardan tümüyle kaldırabilirsiniz. Üstelik geride hiçbir iz kalmadan ve hata vermeden kesin olarak siler.

Örneğin Norton Antivirus, Norton Ghost veya Norton Internet Security gibi Symantec programlarını bilgisayardan hızlı ve kolay bir biçimde kaldırabiliyor.

Mesela programların en son sürümünü yüklemek istiyorsanız ve bunun için eski sürümü kaldıracaksanız, bu yazılımdan faydalanabilirsiniz.

Bazen de Symantec yazılımları hata verdiği ve sorun çıkardığı için kaldırıp yeniden kurmanız gerekebilir. Bu program hem kaldırıyor hem de en son sürümünü indirerek yeniden kurabiliyor.

Üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Remove & Reinstall butonuna tıklarsanız, hem Norton ürününü kaldıracak hem de son sürümünü yükleyecek.

Eğer 2 numaralı Advanced Options seçeneğine tıklarsanız, gelişmiş ayarları görüntüleyerek farklı seçimler yapabilir mesela dilediğiniz bir Norton ürününü seçip sadece kaldırabilir ama son sürümünü kurmayabilirsiniz. İşlemin ilerleme çubuğu yoktur. Seçimleri yaptıktan sonra otomatik olarak işlemi tamamlar ve bilgisayarı yeniden başlatır.


Yayımlandı