Sahte Ses Değiştirme Şaka Programı Kadın Erkek Sesi Kalınlaştırma

Fake Voice ücretsiz bir ses değiştirme yazılımıdır ve tüm Windows işletim sistemleriyle uyumludur. Bilgisayara taktığınız mikrofon aracılığı ile konuştuğunuz sesleri kaydedip dilediğiniz şekilde değiştirir. Örneğin sesinizi kadın, erkek, yaşlı, genç, kalın, tiz bir sese dönüştürebilir veya tümüyle yepyeni bir ses yaratabilirsiniz.

Fake Voice sayesinde erkek sesini kadın sesine dönüştürebilir, kadın sesini erkek sesine dönüştürebilir, insan sesini robot sesine dönüştürebilir ve tüm bunları yalnızca bir kaydırma çubuğunu aşağıya yada yukarıya doğru hareket ettirerek kolayca başarabilirsiniz.

Programı hemen indirmek için tıklayınız.

Nasıl Kullanılır?

Programı kurarken dil seçeneğinden Türkçe’yi seçin ve İleri butonuna tıklayarak normal şekilde kurun. Bazı bilgisayarlarda eksik bileşenleri internetten indirip yüklemesi biraz zaman alabilir. Kurulum sırasında farklı bir program yüklemeyi teklif ediyor. Hayır diyerek reddedin ve dalgınlık ederek boşu boşuna gereksiz bir program yüklemeyin.

Programın masaüstündeki simgesine çift tıklayıp çalıştırınca eğer ilk kez çalıştırıyorsanız sizden e-posta adresinizi girerek ücretsiz kaydolmanızı ister. Aşağıdaki gibi e-posta adresi yazıp Register butonuna tıklayın.

Daha sonra aşağıdaki pencere karşınıza çıkacak. Burada Microphone kısmından bilgisayara taktığınız mikrofonu seçin ve Continue butonuna tıklayın.

Programın ana penceresi aşağıdaki gibidir. Öncelikle seste yaptığınız her değişikliği anında dinleyip test ederek dinlemek ve ona göre daha iyi değişiklikler yapmak için en alttaki Playback seçeneğinin kutusunun işaretli olduğundan emin olun.

Burada sol tarafta 3 adet farklı seçenek sunulmuştur. Bunlardan en üstteki Voice Changer yazısına tıklayınca üstteki pencere görünür. Bu özelliği aktif etmek için On seçeneğini işaretleyin. Burada 4 adet kaydırma çubuğu verilmiştir. Bunlar sesin perdesi (Pitch), sesin akustiğini (Formant) ve sesin gürültü eşiğini (Noise Threshold) değiştirebilirsiniz.

Sese robot efekti vermek için ise Robot (effect) seçeneğine tıklayın. Bu özelliği aktif etmek için On seçeneğini işaretleyin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen alanda sese robot efekti katmak için farenin imlecini aşağıdan yukarıya doğru tıklayıp sürükleyin.

Eğer sesinize yankı efekti (eko) vermek isterseniz, Echo (effect) yazısına tıklayın ve aktif etmek için On seçeneğini işaretleyin.

Burada sese vereceğiniz yankının süresini (Duration) ve şiddetini yani gücünü (Strength) ayarlayabilirsiniz. Kaydırma çubuklarını aşağı veya yukarı doğru kaydırmanız yeterlidir.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı