Resimde Arka Plan Nasıl Silinir? Resmin Arka Planını Beyaz Transparan Yapma Programı

InstantMask programıyla fotoğrafların arka planını kolayca silebilirsiniz.

Oldukça hızlı ve kolay bir şekilde resimlerin arka planını silme imkanı sunuyor. Sildikten sonra ön izleme yapabilir ve istediğiniz gibiyse kaydedebilirsiniz.

InstantMask Nasıl Kullanılır?

Çok özen göstermeden sadece programın nasıl çalıştığını anlatmak amacıyla kaba taslak bir çizim yaptım. Siz daha özenli bir çizim yaparak arka planı tam istediğiniz şekilde silebilirsiniz.

Öncelikle 1 numaralı ok ile gösterilen sarı klasör simgesine tıklayın ve bilgisayardan arka planı silinecek fotoğrafı seçip programa ekleyin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen yeşil kalem simgesine tıklayın ve resimde kalmasını yani silinmemesini istediğiniz alanın etrafını çizerek gösterin. Yeşil renkli bir çizgi çizecek. Üstteki resimde görebilirsiniz.

Daha sonra 3 numaralı ok ile gösterilen kırmızı kalem simgesine tıklayın ve resimden silinmesini istediğiniz arka plan bölümünün yada bölümlerin etrafını kırmızı renkli çizgiyle çizerek belirtin.

Dilerseniz 4 numaralı büyüteç simgesine tıklayarak ön izleme yapabilir ve istediğiniz gibi olup olmadığına bakabilirsiniz. Bu butona tekrar tıkladığınızda ön izleme ekranı kapanacak ve ana pencereye dönecek.

Son olarak 5 numaralı ok ile gösterilen simgeye tıklayarak fotoğrafı bilgisayara kaydedebilirsiniz. Bu butonun hemen sağındaki butona tıklayarak ise formatını değiştirebilir ve jpg, png yada bmp formatından birini seçerek kaydedebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı