RAM Temizleme Programı Ücretsiz RAM Hızlandırma

RAMRush basit ve ücretsiz bir RAM temizleme yazılımıdır.

Hem çok çabuk ve çok kolay bir şekilde RAM belleği temizler yani boşaltır, hem de RAM kullanım miktarını grafiksel olarak gösterir.

Ayrıca anlık olarak İşlemci ve RAM kullanım durumunu da anbean takip edebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Normal şekilde ilerleyerek kurun. Çift tıklayarak çalıştırdığınız zaman programın ana penceresi açılmaz ama çalışır ve sistem tepsisine simgesi yerleştir.

RAM ve işlemci bilgilerini görmek için üstteki resimde ok işaretiyle gösterildiği gibi programın sistem tepsisinin üzerine fare imlecini getirin. Böylece otomatik olarak aşağıdaki pencere açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen yerde işlemci bilgileri grafiksel ve yüzdesel gösteriliyor. Buna göre benim bilgisayarda işlemcinin yüzde 36’sı kullanılıyor.

2 numaralı ok ile gösterilen yerde ise RAM bilgileri grafiksel ve sayısal olarak gösteriliyor. Benim bilgisayarımda toplam 10 GB boş RAM alanı varmış ve bunun 8 GB alanı hala boşmuş. Yani yüzde 80’lik kısmı boş.

Eğer RAM alanınız dolduysa ve bundan dolayı bilgisayarınız yavaşlatmış ise, 4 numaralı ok ile gösterilen Start Optimize linkine tıklayın. Böylece gereksiz programları, işlemleri ve servisleri kapatacak ve diğer bazı ince ayarlarla RAM belleği hızlandıracak dolayısıyla da bilgisayarı hızlandıracak.

Programın ayarlarını görmek için 5 numaralı ok ile gösterilen Options linkine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada 1 numaralı seçenek işaretli olursa, bilgisayarın başlangıcında bu program otomatik olarak çalışır.

2 numaralı seçenek işaretli olursa 3 numaralı alana klavye kısayol tuşu girebilir ve bu kısayol tuşunu kullanarak hızlı bir şekilde RAM belleği temizleyebilirsiniz.

Seçimleri yaptıktan sonra 4 numaralı OK butonuna tıklayarak kapatın.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı