PowerPoint’den Flash’a Dönüştürme, PPT’yi SWF’ye Çevirme Programı Ücretsiz

PowerPoint to Swf Converter 3000 basit ve kullanması kolay bir format dönüştürücüdür.

PowerPoint programıyla oluşturulan PPT, PPTX, ve PPTM dosyalarını SWF formatına çevirebilir. Üstelik oluşturulan SWF dosyasını kolayca HTML web sayfalarına gömebilirsiniz.

Programın toplu işlem özelliği de bulunduğu için aynı anda çok sayıda dosyanın formatını dönüştürebilir.

PowerPoint dosyasının yazıları, resimleri ve sayfa düzeni orijinal halindeki gibi olduğu şekilde korunur.

Nasıl Kullanılır?

Not: Bu programı Windows 10’lu bilgisayarımda yükleyip test ettim ve sorunsuz çalıştı. Daha eski sürümlerde de büyük ihtimalle sorunsuz çalışacaktır.

Programı normal şekilde yükleyip çalıştırınca üstteki resimde görülen ana penceresi açılacak. Burada öncelikle PowerPoint dosyasını sürükle-bırak yaparak programa ekleyin. Alternatif olarak sol üst köşedeki Add Files butonuna tıklayarak da PowerPoint dosyasını ekleyebilirsiniz.

Ardından 1 numaralı ok ile gösterilen Open butonuna tıklayarak SWF yani Flash dosyasını kaydedeceğiniz klasörü seçin.

Eğer Flash kalitesini ve diğer ayarlarını değiştirmek isterseniz, 2 numaralı ok ile gösterilen Settings butonuna tıklayın. Aşağıdaki resimde gördüğünüz seçenekler karşınıza çıkacak.

Burada öncelikle Flash (SWF) ayarlarına gelmek için 1 numaralı ok ile gösterilen Input other format files sekmesine tıklayın.

Ardından 2 numaralı o ile gösterilen Adjust image quality kısmındaki kaydırma çubuğunu sağa yada sola doğru çekerek görüntü kalitesini artırabilir veya azaltabilirsiniz. Görüntünün kalitesi arttıkça dosya boyutu da artar.

3 numaralı ok ile gösterilen yerde ise Flash animasyonun oynatma hızını yani FPS değerini değiştirebilirsiniz. Bunun için Animation play speed (fps) seçeneğini işaretleyin ve sağındaki değeri ihtiyaca göre değiştirin.

Son olarak 4 numaralı Sure butonuna tıklayıp ayarlar penceresini kapatın.

Şimdi ana pencereye geri dönmüş olmanız lazım. Ana pencerede 3 numaralı ok ile gösterilen en üstteki Convert butonuna tıklayarak format dönüştürme işlemini tamamlayın.


Yayımlandı