Pembe ve Beyaz Ses Oluşturma Programı Pink White Noise

Audacity çok kaliteli bir ses düzenleme yazılımıdır. Ayrıca bu programın pembe ve beyaz sesler yaratma özelliği de bulunuyor.

Üstelik oluşturduğunuz beyaz sesi veya pembe sesi müzik dosyasına direk olarak ekleyebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programın dili Türkçe olduğu için kolayca kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra çalıştırınca aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Önce gürültü eklemek istediğiniz müzik dosyasını sürükle-bırak yaparak programa ekleyin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Oluştur menüsüne tıklayın ve açılan menüden Gürültü seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen açılır menüye tıklayınca karşınıza Beyaz, Pembe ve Kahverengi gürültü seçenekleri çıkacak. Dilediğinizi seçin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Genlik alanına sıfır ve bir arasında bir değer girin. Mesela 0.6 olabilir, 0.9 olabilir. Yada keyfinize göre işte.

3 numaralı ok ile gösterilen Süre alanına ise gürültünün kaç saniye, milisaniye yada dakika süreceğini girin.

Son olarak 4 numaralı Tamam butonuna tıklayın. Dilerseniz Tamam’a tıklamadan önce Önizleme butonuna tıklayarak test etme imkanına da sahipsiniz.

Oluşturduğunuz gürültü seslerini veya müziklere eklediğiniz gürültü seslerini Dosya > Dışa Aktar seçeneğine tıklayarak mp3, wav, flac, mp2 ve aac formatında bilgisayara kaydedebilirsiniz.

  • Programı indir
  • Dil: Türkçe
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı