PDF Toplu Link Düzenleme Programı PDF İçindeki Tüm Bağlantıları Değiştirme Ayarlama

PDF Link Editor harika bir pdf bağlantı düzenleyicidir. Bu program sayesinde herhangi bir pdf dosyasının içerisinde bulunan bütün linkleri düzenleyebilir, silebilir, başka bir linkle değiştirebilir veya tüm linkleri dışarı aktararak bir dosya şeklinde kaydedebilirsiniz.

Üstelik bu program tüm linkleri bir kerede düzenleyebiliyor. Çünkü programın toplu işlem özelliği bulunmaktadır.

Sol üst köşedeki Add PDF butonuna tıklayarak bilgisayardan pdf dosyasını bulup programa ekleyin.

Ardından bu pdf belgesinin tamamı taranacak ve bulunan tüm linkler ana pencerede liste halinde gösterilerek. Üstelik linkin bulunduğu sayfanın numarasını da listede görebilirsiniz.

Bu linklerden işlem yapmak istediğiniz tüm linkleri toplu olarak seçin. Ardından en üstteki seçeneklerden Clear Links‘e tıklayarak tüm linkleri pdf den silebilirsiniz. Ayrıca Extract Links‘e tıklayarak bütün linkleri ayrı TXT dosyasının içinde dışarı çıkartıp bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Clear Links veya Extratc Links’e tıkladıktan sonra Output Folder kısmından dosyanın kaydedileceği klasörü seçin. Eğer özel bir seçim yapmazsanız, orijinal pdf dosyasıyla aynı klasöre kaydedecektir. Çünkü bu program orijinal pdf ye dokunmaz. Onun yerine yeni bir dosyada değişiklikleri yapar.

Clear Links butonuna tıklayınca masaüstünde tüm linkleri silinmiş bir clearLinks isminde pdf dosyası oluşur.

Extract Links butonuna tıklayınca masaüstünde extractdLinks isimli bir metin dosyası (txt) oluşur. Bu metin belgesinde sadece pdf dosyasında yer alan tüm linkler bulunur.

Eğer pencerenin alt tarafındaki Replace alanına başka bir link girip ardından Replace butonuna tıklarsanız, girdiğiniz linklerle pdf içindeki linkleri değiştirir ve masa üstünde Link_Replaced isimli bir pdf dosyası oluşturur. Bu yeni dosyada tüm linkler az önce girdiğiniz link ile değiştirilmiştir.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı