Özel Karakterleri Kopyalama Sitesi

Copypastecharacter.com işinize yarayan her türlü özel karakteri bulabileceğiniz ve tek tıkla kopyalama imkanı sunan harika bir sitedir.

Siteyi buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki ana sayfa açılacak.

Ana sayfada en sık kullanılan ve en popüler özel karakterler gösteriliyor. Fakat bunları tek tıkla kopyalamak için bu sitede Flash eklentisini aktif etmeniz yani izin vermeniz gerekiyor. Bunun için Chrome tarayıcısında üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Güvenli butonuna tıklayın ve açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterildiği gibi İzin ver seçeneğini seçin.

Şimdi klavyeden F5 tuşuna basarak sayfayı yeniden yüklediğinizde, artık karakterleri rahatlıkla kopyalayabilirsiniz.

Dilediğiniz karakteri kopyalamak için tek yapmanız gereken fareyle üzerine tıklamak.

Mesela deneme amacıyla üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen simgenin üzerine tıkladım. Böylece bu simge hemen 2 numaralı ok ile gösterilen alana eklendi. Bundan sonra kopyaladığım simgeler burada listelenecek. Şimdi deneme amacıyla 3 numaralı ok ile gösterilen adres satırına sağ tıkayıp açılan menüden yapıştır diyerek bu simgeyi yapıştırdım. Siz web sayfalarına veya metin editörlerine yada herhangi başka bir yere de yapıştırabilirsiniz.

Dilerseniz üstteki resimde ok işaretiyle gösterilen Our favorite set seçeneğine tıklayınca açılan menüden Emojis (emojiler), Arrows (oklar), Symbols (semboller), Currency (para birimleri) ve Mathematical (matematiksel) gibi özel karakter setlerini seçerek ihtiyaç duyduğunuz karakterleri hemen bulup kopyalayabilirsiniz.


Yayımlandı