Netflix Uzaktan Arkadaş İle Aynı Anda Aynı Videoyu İzleme (Eşitleme)

Eğer okuldaki veya işteki arkadaşlarınızla akşama kadar üzerinde sohbet ettiğiniz ve yeni bölümünü birlikte heyecanla beklediğiniz bir Netflix dizisi varsa, o zaman bir sonraki bölümü uzaktan da olsa birlikte izleyebilirsiniz.

Yani siz videonun hangi sahnesini izliyorsanız, arkadaşınız da aynı anda aynı sahneyi izliyor olacak. Yani bir nevi eş zamanlama daha doğrusu senkronizasyon sağlanmış olacak. Böylece bu heyecanı birlikte yaşayabilirsiniz.

Üstelik videoyu izlerken bir yandan da birbirinizle yazılı mesajlaşma yöntemiyle sohbet edebilirsiniz.

Tüm bunları tamamen ücretsiz bir Google Chrome eklentisi olan Netflix Party adlı uzantıyla kolayca yapabilirsiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra Netflix hesabınıza girin ve izleyeceğiniz diziyi açıp izlemeye başlayın. Ardından bu eklentinin sağ üst köşeye yerleşen yeni simgesine tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsü resminde gördüğünüz ufak pencere açılacak.

Burada 2 numaralı ok ile gösterilen Start the party yazan butona tıklayın. Aşağıdaki gibi ufak bir pencere karşınıza çıkacak.

Netflix Uzaktan Arkadaş İle Aynı Anda Aynı Videoyu İzleme nasıl yapılır

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen alandaki URL adresini seçip kopyalayın ve WhatsApp yada Skype gibi bir programla arkadaşınıza yollayın. Arkadaşınız bu linke tıkladığı zaman açılan pencereden kendi Netflix hesabına giriş yaparak sizinle aynı videoyu aynı anda izlemeye başlayacak. Yani siz 50. saniyeyi izliyorsanız, arkadaşınız da 50. saniyeyi izliyor olacak.

Dilerseniz videoyu tam ekran izlemek yerine, sayfanın yarısını kaplayacak şekilde küçültüp izleyebilir ve böylece sayfanın sağ tarafında yer alan sohbet ekranından diziyi izlerken arkadaşla muhabbet de edebilirsiniz. Mesela dizideki ilginç yerler hakkındaki yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bu harika Google Chrome eklentisini yüklemek için bu bağlantıya tıklayınız.


Yayımlandı