Müzik Görselleştirici, Çalan Müzik Sesine Göre Işık ve Animasyon Gösteren Program Medya Oynatıcı

Sonique eşsiz bir müzik görselleştirme programıdır. Bu programda çalan şarkıyı görselleştirmek için hiçbir ayarı aramanıza gerek yok, çünkü programı açtığınız anda otomatik olarak çalan müziği görselleştiriyor.

Görselleştirme animasyonunu değiştirmek için klavyedeki yukarı yönlü ok tuşuna veya aşağı yönlü ok tuşuna basabilirsiniz. Mesela dalga formu (waveform), yayılma formu (VU Sweep) ve tayf formu (spectrum form) gibi seçenekler bulunuyor.

Ayrıca müzik dosyası ile ilgili frekans, bit oranı, kodlama teknikleri gibi detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Kurulum sırasında aşağıdaki pencere gelince 1 numaralı ok ile gösterilen seçeneklerden English seçin ve 2 numaralı ok ile gösterilen Next butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın.

Aşağıdaki ana penceresi gözükecek. Burada herhangi bir müzik dosyasını açmak için sürükle-bırak yapın. Veya 2 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak açılan pencerede bilgisayardaki müzik dosyasını seçin.

Müziği açtıktan sonra 1 numaralı ok ile gösterilen alanda animasyon çizgileri oynamaya başlayacak. Eğer animasyon efektini değiştirmek isterseniz 3 numaralı ve 4 numaralı oklarla gösterilen yukarı ve aşağı yönlü oka tıklayabilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı