Klavye ve fare paylaşımını etkinleştirme programı nasıl paylaşılır

Mouse Without Borders ücretsiz bir klavye ve fare paylaşma yazılımıdır.

Microsoft firmasının ürettiği bu programla 4 bilgisayara kadar fareyi ve klavyeyi paylaşabilirsiniz.

Klavye ve fareyi paylaşan tüm bilgisayarlara bu programı ayrı ayrı yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca tüm bu bilgisayarların aynı yerel ağa veya aynı modemin kablolu/kablosuz internetine bağlı olması gerekiyor.

Mouse Without Borders programını yüklediğiniz zaman size bir güvenlik anahtarı (Security Key) verir. Fare ve klavyesini kontrol etmek istediğiniz bilgisayardaki programa da bu şifrenin girilmesi gerekiyor. Şifreyi girince hemen bağlantı otomatik olarak kuruluyor.

Kontrol eden bilgisayarda diğer bilgisayarın faresini ve klavyesini kontrol etmek için önce fareyi kullanın ve imleci ekranın kenarına kadar kaydırın. Böylece fare imlecini diğer bilgisayarın ekranına doğru kaydırarak taşıyın. Aynı şekilde diğer bilgisayarları da kontrol edebilirsiniz.

Wrap seçeneğini aktive ederek diğer bilgisayarları kontrol etmeyi bırakıp kendi bilgisayarınızı kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca bu program sayesinde diğer bilgisayarlarla panoyu paylaşabilir, ekran görüntüsü yakalayabilir ve kolayca dosya transferi yapabilirsiniz.

Other Options sekmesine tıklayarak açılan pencereden pek çok farklı seçeneğe ulaşabilirsiniz. Hatta bilgisayarlar arasında geçiş yapmak için klavye kısayol tuşları bile kullanabilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı