Keylogger Nasıl Bulunur ve Silinir?

Zemana AntiLogger Free tamamen ücretsiz olan bir Anti-Keylogger yazılımıdır. Yani sizi bilgisayara bulaşabilecek olan keylogger yazılımlarına karşı korur. Bu tarz casus yazılımlar genellikle klavyeden bastığınız her tuşu kaydeder. Böylece hem sohbetlerinizi, hem kredi kartı şifrenizi hem de sosyal medya hesaplarınızın şifrelerini ele geçirebilirsiniz.

Zemana AntiLogger Free başına sizi tüm bu casuslara karşı tek başına korur. Bu alanda bedava sunulan en iyi programdır.

Keylogger Bulma ve Silme

Programı normal şekilde ilerleyerek kurun ve çalıştırın. Üstteki resimde gördüğünüz ana penceresi açılacak. Burada tüm koruma özellikleri otomatik olarak aktif yapılmıştır. Yani hiçbir ayar yapmaya gerek kalmadan korunuyorsunuz.

Keystroke Encryption seçeneğini klavyeden basılan tuşların şifrelenmesi anlamına geliyor. Şifrelendiği için gizleniyor ve keylogger programlarının en önemli özelliği olan klavyeden basılan tuşları kaydetmesi engellenmiş oluyor.

SSL Intrusion Prevention özelliği ise SSL (https) verilerini şifreleyerek korur. Ayrıca sahte sertifikalı yüklemelere kaşrı korur. Bunların yanı sıra HTML enjeksiyon saldırılarını önler.

Dilerseniz ne işe yaradığını anladığınız bu iki özelliği, üstteki resimde 1 ve 2 numaralı oklar ile gösterilen butonlara tıklayarak aktif yada pasif yapabilir yani kapatabilir yada açabilirsiniz.

Ayrıca 3 numaralı ok ile gösterilen Settings seçeneğine tıklayınca aşağıdaki ayarlar penceresi açılır.

Burada 1 numarayla gösterilen seçeneği işaretleyip altındaki kutuya gireceğiniz bir kısayol tuşuyla koruma özelliğini pratik bir biçimde açabilir yada kapatabilirsiniz.

2 numaralı Proxy sekmesine tıklayarak dilerseniz proxy ayarlarını yapabilirsiniz.

3 numaralı Save butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı