İşlemci Isısını Gösteren Program Ücretsiz

Real Temp programı tamamen Intel markasına ait işlemcilerin sıcaklığını ölçmek ve göstermek için özel olarak geliştirilmiştir.

i7, dört çekirdekli, iki çekirdekli ve tek çekirdekli de dahi olmak üzere Intel’in tüm modellerini destekler.

Real Temp programı gerçek zamanlı olarak işlemci ısısını ölçüp ekranda gösteriyor. Ayrıca işlemcinin minimum sıcaklığını ve maksimum sıcaklığını da göstermektedir.

Dilerseniz işlemci ısısı kritik seviyeyi aştığı zaman alarm ve bildirim vererek sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz.

Bu program taşınabilir (portable) sürümdür. Yani kuruluma gerek yoktur, indirilen dosyaya çift tıklayarak doğrudan çalıştırabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Hiçbir teknik bilgiye gerek yoktur. Zaten programı açınca otomatik olarak tüm işlemci bilgileri ekranda gösterilir. Programın ana penceresi aşağıdaki gibidir.

Burada işlemci sıcaklığı ekranın üst tarafındaki Temperature bölümünde yer almaktadır. İşlemciyi test ederek gerçek gücünü ölçmek ve sonuçları öğrenmek isterseniz, 1 numaralı ok ile gösterilen XS Bench butonuna tıklayın. Otomatik olarak ölçme ve değerlendirme yaptıktan sonra açılan ufak pencerede işlmeciye çeşitli puanlar verecek.

Burada dikkate almanız gereken esas puan ise Your Score alanında yani en üstteki alanda yazan puandır. Üstteki resimde 1295 puan verilmiştir. Burada geçen zaman ve hız faktörleri de oldukça etkilidir.

2 numaralı ok ile gösterilen sağ alt köşedeki Settings butonuna tıklayarak programın seçenekler ekranını açabilirsiniz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz seçenekleri dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı