Ana Sayfa Programlar ve Online Araçlar İnternetsiz IP Adresi Bulma Programı

İnternetsiz IP Adresi Bulma Programı

IPInfoOffline isminden de anlaşılacağı gibi internet bağlantısı olmadan ip adreslerini sorgulayıp hakkında bilgi alabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

Programın EXE dosyasının içinde gelen ip adresleri veritabanı sıkıştırılarak büyük oranda boyutu azaltılmıştır. Bundan dolayı yaptığınız sorgulamaları sadece veritabanında arar ve bu nedenle internetsiz olarak çalışır.

Her bir ip adresi ile ilgili ip blok aralığı, organizasyon, ip adresinin atandığı tarih, ülke ismi ve ülke kodu gibi bilgiler gösterilir.

Dilerseniz bu bilgileri text/HTML/XML/CSV dosyası olarak bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programı yükleyip çalıştırdığınız zaman aşağıdaki gibi iki pencere üst üste açılır. Öndeki pencereye yani üst taraftaki pencereye ip adresi girin. Dilerseniz her satıra bir tane olmak üzere çok sayıda ip adresi girebilirsiniz.

Ardından OK butonuna tıklayın.

Böylece yukarıdaki gibi ip adresi hakkında tüm bilgileri gösterecek. Dilerseniz üzerine fareyle sağ tıklayıp açılan menüden tüm bilgileri kopyalayabilir, tek bir sütunu kopyalayabilir, tek bir satırı kopyalayabilir, sütunları otomatik olarak genişliğini ayarlayabilir, html raporu şeklinde kaydedebilir veya özelliklerine (properties) bakabilirsiniz.

Satırdaki bilgilerin tamamını kopyalamak için Copy selected items seçeneğine tıklayın.  Satırdaki bilgileri HTML olarak kaydetmek için HTML Report – Selected Items seçeneğine tıklayın.

Eğer Properties seçeneğine tıklarsanız, aşağıdaki gibi özellikler penceresi açılır ve buradan istediğiniz bilgiyi direk olarak fareyle seçip kopyalama imkanını elde edersiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.