Instagram Profil Resmi Değiştiremiyorum Nasıl Değiştirilir?

  • Instagram profil resmi nasıl değişir?
  • Instagram’da Profil resmi nasıl koyulur?
  • Profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?
  1. Öncelikle Instagram için gereken profil resmi kurallarına uygun olduğundan emin olun. En az 110×110 ebadlarında bir fotoğraf yüklemelisiniz. Tabii ki daha büyük boy olabilir ama bire bir oranın (1:1) korunması gerekiyor çünkü yuvarlak görünüme hazır olması için bu şart. Yani 200×200 olabilir veya 330×330 şeklinde.
  2. Eğer kurallara uygun olduğu halde profil resmi değiştiremiyorsanız, başka bir internet ağına bağlanarak resmi değiştirmeyi deneyin. Bazen Instagram sunucuları aşırı yoğun olduğu zaman çok geç cevap veriyor ve böyle durumlarda profil resmi değiştirme işlemi başarısız olabiliyor.
  3. Eğer ikide bir ha bire profil resmi değiştirenlerdenseniz, Instagram değiştirme sayısına bir limit getirebiliyor. Dolayısıyla çok sık değiştirmemeye özen gösterin.
  4. Bazen şikayetler dolayısıyla hesabınızın profil resmini değiştirmeye kısıtlama gelebiliyor.
  5. Ayrıca telefonun saatinin ve tarihinin doğru ayarlanmış olduğundan emin olun.
  6. Bazen beğeni ve takipçi kasma uygulamaları profil resmini değiştirmeyi engelleyebilir. Bundan dolayı farklı bir telefondan hesabınıza girerek profil fotoğrafını değiştirmeyi deneyin.
  7. Son olarak eğer telefon ve tabletten profil resmi değişmiyorsa, bilgisayardan web sitesini (www.instagram.com) açarak hesabınıza giriş yapıp profil resmini değiştirmeyi denemekte fayda var.


Yayımlandı