Instagram hesap sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol ne demek?

Sahibi olduğunuz Instagram hesabınıza çok sayıda yetkisiz giriş yapıldığı zaman, böyle bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Öncelikle yetkisiz girişin ne olduğundan söz edelim.

Genellikle takipçi kasma, beğeni kasma veya takibi bırakanları görme gibi üçüncü taraf yazılımların kullanılması yetkisiz girişleri çoğaltır ve bu da bizlerin “Instagram hesap sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol” mesajıyla karşılaşmamıza neden olur.

Mesela VPN hizmeti alıyorsanız sürekli farklı ip adresleri üzerinden yani farklı ülke yada şehirlerden instagram hesabınıza giriş yapacağınız için instagram filtresine yakalanabilirsiniz. Böylece hesabınız güvenlik sebebiyle kilitlenir ve sizden hesabınızı doğrulamanız istenir yani gerçek sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir.

Aynı şekilde bir bilgisayardan, bir tabletten ve bir mobil cihazdan hesabınıza sürekli farklı farklı girişler olursa yine bu problem yaşanabilir.

Nasıl Düzeltilir?

Instagramla ilgili üçüncü taraf (3.parti) uygulamalar kullanıyorsanız, hemen derhal bunları silin çünkü hesabınız tehdit altında demektir.

Eğer VPN veya Proxy üzerinden instagram hesabınıza giriş yapıyorsanız, devre dışı bırakın ve normal bir bağlantı ile giriş yapın.

Hesabınıza telefon numaranız yada email adresiniz kayıtlıysa, bunları kullanarak saniyeler içinde hesabınızı geri alabilirsiniz.

Bunu yapmanıza rağmen hala düzelmediyse, aşağıdaki linke tıklayarak sorun bildirme formunu doldurup gönderin.

https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890

  • Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol kod gelmiyor
  • Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol Forum
  • Bu hesabın sahibi oldu
  • Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol Facebook
  • Bu hesaba sahip olduğunu onaylamak için kimliğini doğrulaman gerçek
  • Bu Hesabın Sahibi Olduğunu onaylamamıza Yardımcı Ol R10
  • Bu hesabın sana ait olduğunu onayla

Yayımlandı