İkon Fontları Yapma Sitesi (icon fontları oluşturma)

Fontastic en popüler ikon fontu yaratma sitesidir. 

Bu sitenin içinde binlerce ücretsiz ikondan oluşan çok sayıda icon fontları bulunmaktadır.

Varsayılan olarak Fontastic sitesinde 9 adet farklı ikon fontu yer almaktadır ve çok daha fazlasını hatta premium fontları da ekleme şansına sahipsiniz.

Bu sitenin ücretiz ikon font kütüphanesi oldukça büyük ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için fazlasıyla yeterli. Dilerseniz bilgisayarınızda SVG formatında olan ikonları import edebilri yani siteye aktarabilirsiniz. Böylece bu yeni fontları kendi şahsi işlerinizde kullanabilirsiniz.

Fontastic sitesini kullanmak sadece birkaç adım kadar kolay ve aşağıda kısaca anlatılmıştır.

SELECT (Seçme Sekmesi)

Öncelikle kullanmak istediğiniz fontları seçin. Dilerseniz en üstteki menüde bulunan Add More Icons butonuna tıklayarak diğer ücretsiz fontlara bakabilirsiniz. Beğendiğiniz fontları seçtikten sonra Customize yazan sekmeye tıklayın.

Fontastic: icon font generator

 Customize (Kişiselleştirme / Değiştirme Sekmesi)

Yarattığınız özel ikonları web sitenize eklemek için otomatik olarak HTML kodu oluşturulmaktadır. Dilerseniz bundan faydalanarak ikonlara CSS Class Mapping ve Character Mapping ismi verebilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın veya keyfinize göre bu adımı atlayın.

Fontastic: generate icon font

Publish (Yayınlama Sekmesi)

Bu sekmede az önce yarattığınız ikonları Icon Font olarak veya SVG Sprite olarak Icon Font Cloud üzerinde yayınlayabilirsiniz.

Dilerseniz sağ taraftaki Download butonuna tıklayarak bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Sol alt köşede oluşturulan HTML kodunu web sitenize eklemek isterseniz HEADER etiketinin içine eklemeniz yeterli olacaktır. Böylece oluşturduğunuz fontu sitenizde kullanabilirsiniz.

Fontastic: custom icon font

 

Fontastic sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayınız.


Yayımlandı