Gaz Simülasyon Programı Ücretsiz

Gas Properties ücretsiz bir gaz simülasyonu yazılımıdır ve Windows işletim sisteminin yüklü olduğu tüm masaüstü bilgisayarlarda sorunsuz çalışır.
Bu program farklı atmosferik parametrelerde gaz karakteristiğini (özelliğini) analiz eder. Mesela sıcaklık ve basınç değerleri değiştiğinde gazların nasıl davrandığını gösterir. Farklı koşullarda gaz simülasyonları gerçekleştirme imkanı sunar.
Ana penceredeki kutuya gaz molekülleri doldurabilirsiniz. Gaz seviyesini ayarlamak için kutunun solundaki kayan duvarı kullanabilirsiniz.
Kutuya hafif veya ağır tür gazlar doldurmak için pompayı kullanabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz sağdaki panelden el yordamıyla gaz partiküllerini ekleyebilirsiniz. En üstteki kapı kapatılabilir veya sağa-sola doğru kaydırılabilir.

Sağdaki panelden sabit bir parametre seçebilirsiniz. Bu parametre pressure (basınç), temperature (sıcaklık) veya volume (yoğunluk) olabilir.

Yer çekimini (gravitiy) ayarlamak için Gravitiy yazan kaydırma çubuğunu sağa-sola doğru hareket ettirebilirsiniz.

Advanced options butonuna tıklayarak gelişmiş seçenekleri görebilirsiniz. Burada molekül çarpışması seçeneğini aktif edebilir ve yeni partiküller için sıcaklık ayarı yapabilirsiniz.

Simülasyonu başlatmak için üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen oynatma tuşuna tıklayınız. Simülasyonu durdurmak yani duraklatmak için ise 2 numaralı ok ile gösterilen tuşa basınız.


Yayımlandı