Fotoğrafları Organize Etmek İçin Türkçe Program Ücretsiz

Picasa oldukça hoş bir arayüze sahip olan ve çok güvenilir bir fotoğraf yönetme ve fotoğraf organizasyon yazılımıdır.

Windows bilgisayarlarda dijital resimleri sıralamak, dizmek, sınıflandırmak, kategorilere ayırmak ve kolayca organize etmek için Picasa programı idealdir.

Dilerseniz fotoğraflarınızı Picasa web albümü hesabınıza aktarabilirsiniz.

Picasa programı sizlere fotoğraflarınızı düzenleme, güzelleştirme ve arkadaşlarla kolaylıkla paylaşma imkanı sunuyor.

Fotoğraflar Nasıl Organize Edilir?

Programın ana penceresi üstteki resimde verilmiştir. Dili Türkçe olduğu için kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bu program bilgisayarı her daim otomatik olarak tarar ve mevcut olan veya birkaç saniye önce indirilen tüm fotoğrafları otomatik olarak tespit edip ana pencerede gösterir. Üstelik sıralama ve sınıflandırma işlemini de otomatik olarak yapar.

Dilerseniz resimlerin sıralamasını kolayca değiştirmek için en üstteki Klasör menüsünden Sıralama ölçütü seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki resimde seçenekleri görebilirsiniz.

Ayrıca fotoğrafları farklı şekillerde görüntülemek için en üstteki Görüntüle menüsüne tıklayıp açılan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Dilerseniz resimlerden herhangi birine fareyle tıklayarak büyük boy halini açabilir ve ekranın solundaki araçları kullanarak tek tıkla harika düzenlemeler yapabilirsiniz. Böylece hızlı ve kolay bir biçimde fotoğrafı çok daha etkileyici bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Programın Seçenekler ekranı aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Buraya ulaşmak için en üstteki Araçlar menüsüne tıklayın ve açılan menüden Seçenekler‘e tıklayın.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • Dil: Türkçe
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı