Faladdin Gerçek Mi? Fal Uygulaması Doğru Mu?

Son günlerin en popüler fal bakma uygulaması olan Faladdin her gün ilk falı ücretsiz olarak bakıyor ama aynı günde iki defa veya daha fazla fal baktırmak isteyenler kredi satın almak zorunda kalıyor. Mesela 1 kredi 3.49 TL tutarında.

iPhone Screenshot 3

Peki Faladdin uygulamasında fal baktırmak ne kadar doğru? Söylenen fal yorumları gerçek mi? yalan mı? uydurma mı? otomatik mi yoksa herkese aynı şeyler mi yazıyor?

Bir kere bu uygulamayı bir milyondan fazla insan kullanıyor ve her gün binlerce fala bakıp yorum yazması gerekiyor.

Bazı dedikodulara göre günde 500 falcı bu uygulamada fal bakıp bu işten para kazanıyormuş. Ama bence uydurma ve komik bir rakam. Koca bir holding bile bu kadar işçi çalıştırmaz.

Tüm bunları göz önüne aldığımız zaman Faladdin uygulamasının her gün size özel fal bakması ve orijinal yorumlar yazması pek mümkün değil. İmkansız olmamakla birlikte, çok büyük ihtimalle fala otomatik bilgisayar tarafından bakılıyor ve yorumlar da bazı farklarla birlikte genel olarak benzer yada aynı oluyor.

Hem zaten genel falların doğru olması neredeyse imkansız. Çünkü geleceği sadece Allah görebilir.

Yine de fala inanma ama falsız da kalma sözünden hareket edip sadece eğlence ve merak amacıyla fal baktırmakta pek sorun görmüyorum.

Faladdin Android uygulaması indir.

Faladdin iPhone uygulaması indir.


Yayımlandı