En İyi Web Tasarım Programı Web Sitesi Oluşturma Ücretsiz

openElement oldukça zengin özelliklere sahip olan bir web dizayn yazılımıdır.

Bu program yardımıyla sıfırdan başlayarak yepyeni bir internet sitesi hazırlayacağınız gibi, dilerseniz programın içindeki harika şablonları seçerek çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde profesyonel görünümlü web siteler yapabilirsiniz.

İsterseniz alternatif diller seçerek çok dilli bir web sayfası da oluşturabilirsiniz. Kaynak kod düzenleyicisi için farklı sekmeler sunuyor ve böylece modelin detaylarını görebiliyorsunuz.

openElement programı yeni başlayan amatörler için en ideal seçimdir. Çünkü hem WYSIWYG arayüzüne sahip, hem de içindeki muhteşem hazır şablonları esnek bir biçimde düzenleme ve değiştirme imkanı sunuyor.

Bir web sayfası oluşturmak için şu elemanları sayfaya ekleyebilirsiniz: standart elemanları (yatay çizgi, resim, çerçeve vs.), komut dosyası elemanları (kod blokları), navigasyon elemanları (akordeon menüsü, sayfa içi bağlantı, resim linki, ağaç görünümü, dil bayrakları, dosya indirme vs.), konteyner (açılır/kapanır paneller, eleman grupları ve akordeon grupları), medya, form (açılır menü listesi, gönderme butonu, kontrol kutusu, metin girişi alanı vs.), animasyon (google harita), interaktif (RSS besleme düzenleme, sağ tıklamayı engelleme, iframe vs.) sosyal medya, istatistik (sayfa ziyaretçi sayısı, Google analitik) ve diğer elemanlar (banner reklam sayfası, doküman ve W3C logo).

Ayrıca bu elemanların özelliklerini düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz stil ön tanımlı setleri, arka planı, boyutları, kenar boşluklarını, yazıları ve medya gibi ögeleri düzenleyerek bu elemanları özelleştirebilirsiniz.

İsterseniz web sayfasını web tarayıcısında açıp test edebilirsiniz.

openElement programıyla bir veri tabanına bağlantı kurabilirsiniz. Veri tabanı türünü (SqlLite ve MySql) ve yolunu belirleyerek yerel bir bağlantı yada sunucu bağlantısı kurabilirsiniz.

openElement sayesinde duyarlı (responsive) web siteler yaratabilirsiniz. Bu tarz siteler hem masaüstü bilgisayarda, hem telefonlarda, hem de tabletlerde düzgün ve uyumlu bir şekilde görünür.

Dilersneiz web siteniz için resim optimizasyon seçeneğini açabilir yada kapatabilirsiniz. Ayrıca SEO ayarlarını da rahatlıkla yapabilirsiniz. Sitenin bakımı, yayınlanması ve diğer bazı gelişmiş seçenekleri de ayarlama imkanı sunuyor.

Not: İndirdiğiniz dosyaya çift tıklayarak çalıştırdığınız zaman açılan ilk pencereden dil olarak English (İngilizce) seçip ilerleyin. Aksi takdirde Fransızca olarak yükleyecek.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

OpenElement Programı Nasıl Kullanılır? Web Site Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki video setini izleyerek bu program yardımıyla web tasarım yapmayı kolayca öğrenebilirsiniz.

Ayrıca buraya tıklayarak programın nasıl kullanıldığını anlatan diğer ders videolarına ulaşabilirsiniz.


Yorum Yaz