En İyi Videodan GIF Yapma Programı Videoyu Gif’e Çevirme Ücretsiz

Free Video to GIF Converter programı sayesinde çok hızlı ve çok kolay bir şekilde video dosyalarını gif dosyasına dönüştürebilirsiniz.

Desteklenen video formatları arasında avi, wmv, mpeg, flv, mov, mp4, vob ve mkv gibi popüler olanlar da bulunuyor.

Ayrıca dilerseniz videoyu kırparak sadece bir bölümünü gif haline getirebilirsiniz. GIF dosyasının çıktı kalitesi oldukça yüksektir.

Dilerseniz gif kalitesini ve dosya boyutunu daha fazla optimize etmek için programın ayarlarını kullanabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Normal şekilde Next butonuna tıklayıp ilerleyerek programı bilgisayara kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki gibi ana penceresi açılacak.

Burada önce 1 numaralı ok ile gösterilen Browse Video butonuna tıklayarak bilgisayardan video dosyasını seçin.

Ardından 2 numaralı seçeneğe tıklayarak açılan menüden bir FPS değeri seçin yani kare  sayısı seçin. FPS demek kısaca 1 saniyede ekrana gelen resim karesi sayısı demektir. Bu da görüntünün kalitesini belirler. Varsayılan olarak 10 seçilmiştir. Ama mesela diyelim ki 15 seçerseniz, GIF resmini oynattığınızda saniyede 15 resim karesi ekrana gelir. Bu da hem GIF’in kalitesini hem de GIF’in dosya boyutunu artıracaktır.

Seçimi yaptıktan sonra 3 numaralı Next butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada isterseniz 1 numaralı ok ile gösterilen yerden bir resim karesini (Frame) seçerek ve 2 numarayla gösterilen Remove butonuna tıklayarak bu resim karesini silebilirsiniz.

Ayrıca 2 numaralı ok ile gösterilen alandan GIF’in renk kalitesini seçebilirsiniz. Normal yerine Excellent Quality seçerseniz dosyanın renk kalitesi de artar, dosya boyutu da büyür.

3 numaralı ok ile gösterilen alandan GIF’in oynatma hızını belirleyebilirsiniz. Yani yavaş mı aksın yoksa çok hızlı mı ilerlesin isterseniz ona göre ayar çekebilirsiniz.

Eğer orijinal videodaki hızıyla aynı olsun isterseniz Same as source video seçeneği işaretli olarak kalsın.

Eğer değiştirmek ve hızlandırmak yada yavaşlatmak isterseniz, Custom seçeneğini işaretleyip sağındaki kutuya bir sayı giriniz.

Son olarak 4 numaralı ok ile gösterilen Make GIF butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın. Açılan pencereden gif dosyasını kaydedeceğiniz klasörü seçin. Hepsi bu kadar.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı