En İyi Video Şifreleme Programı Ücretsiz Video Kriptolama

Professional Portable Encryptor tamamen bedava ve taşınabilir bir video şifreleme yazılımıdır. Bu program ile video dosyalarını, hatta videonun ismini bile şifreleyebilir yani kriptolama işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca hem video için hem de dosya ismi için şifreleme ve hash algoritmasını değiştirebilirsiniz. Mesela isim için başka ve video dosyası için başka bir algoritma bile seçebilirsiniz.

Programın 4 farklı şifreleme algoritması seçeneği bulunuyor (DESRC23DES ve RC4). Ayrıca hash algoritması için de çeşitli seçenekleri bulunuyor (MD2MD4MD5 ve SHA-1).

Professional Portable Encryptor programının kendi dosya gezgini bulunuyor. Bu gezgini kullanarak bilgisayardan dilediğiniz videoyu seçip şifreleyebilirsiniz. Dosyayı programa ekledikten sonra üzerine sağ tıklayarak seçilen dosyayı editör penceresine eklemeniz gerekiyor. Ardından dosyayı şifrelemek için kilit simgesine tıklayın. Ardından algoritmayı değiştirin ve yeni bir şifre girin.

Video Nasıl Şifrelenir?

Programın ana penceresi aşağıdaki resimde verilmiştir.

Burada sağ taraftaki dosya gezgininde 1 numaralı ok ile gösterildiği gibi bilgisayardaki video dosyasını bulun ve sağ tıklayın.

Açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterildiği gibi Add ile başlayan en üstteki seçeneğe tıklayın. Böylece video dosyasını programa ekleyecek ve aşağıdaki gibi görünecek.

Şimdi bu videoyu şifrelemek için 1 numaralı ok ile gösterilen kilit butonuna tıklayın. Açılan pencerede 2 ve 3 numaralı ok ile gösterilen alanlara seçtiğiniz bir şifreyi aynen girin. Ardından 3 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak açılan pencereden şifrelenmiş dosyayı kaydedeceğiniz klasörü seçin. Son olarak 4 numaralı OK butonuna tıklayın.

Programın şifreleme algoritmasını değiştirmek için öncelikle aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen dişli çark simgesine tıklayın.

Açılan pencerede 2 numarayla gösterilen Encryption sekmesine tıklayın.

Açılan ekranda 3 numaralı ok ile gösterilen bölümden dosya isminin şifreleme algoritmasını ve hash algoritmasını değiştirebilirsiniz.

4 numaralı ok ile gösterilen bölümden ise video dosyasının şifreleme algoritmasını ve hash algoritmasını değiştirebilirsiniz.

Son olarak 5 numaralı OK butonuna tıklayarak yapılan ayar değişikliklerini kaydedin.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı