En İyi Toplu PDF Bölme Programı Tüm Sayfaları Ayırma Nasıl Bölünür Ücretsiz

Unity PDF programı sayesinde pdf dosyalarını toplu olarak bölüp parçalara ayırabilirsiniz.

Üstelik pdf dosyasının tüm sayfalarını ayrı ayrı pdf dosyası olarak bile kaydedebilirsiniz.

Ayrıca bir pdf dosyasının kaç parçaya bölüneceğini ve her bir parçanın boyutunun ne kadar olacağını seçebilirsiniz.

Aslında Unity PDF çok amaçlı bir pdf aracıdır ve pdf dosyalarını bölmek, birleştirmek, ayırmak, içindeki verileri dışarı çıkartmak, döndürmek ve şifrelemek için kullanabilirsiniz.

PDF Dosyası Nasıl Bölünür?

Önce bölmek istediğiniz tüm pdf dosyalarını sürükle-bırak yaparak programa ekleyin. Hepsi ana pencerede listelenecek. Ardından 1 numaralı ok ile gösterilen Actions menüsüne tıklayın ve açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterilen Divide PDF files seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada 3 numaralı Number of parts seçeneği işaretli olursa, 4 numaralı alana girdiğiniz sayı kadar parçalara bölünecek. Yani 5 girerseniz, 5 parçaya bölünecek.

Eğer Approximate maximum size of each part seçeneğini işaretlerseniz, Maximums size (Mb) alanı aktif olacak ve bu alana gireceğiniz maksimum dosya boyutu baz alınarak pdf dosyası parçalara ayrılacak. Yani her bir parçanın boyutu maksimum sizin girdiğiniz değer kadar olacak. Kaç parçaya ayrılacağı ise orijinal pdf dosyasının toplam boyutuna göre değişir.

Seçimi yaptıktan sonra 5 numaralı OK butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada pdf parçalarını kaydedeceğiniz klasörü seçin ve Tamam butonuna tıklayın. Böylece bölme işlemi otomatik olarak başlayacak.

PDF Dosyasının Her Sayfasını Ayrı Bir PDF Dosyası Olarak Kaydetme Parçalama Bölme

Öncelikle sürükle bırak yaparak parçalamak istediğiniz pdf dosyasını yada dosyalarını programa ekleyin. Ardından 1 numaralı ok ile gösterilen Actions menüsünden 2 numaralı ok ile gösterilen Split PDF files seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada tüm pdf sayfalarının kaydedileceği klasörü seçin ve Tamam butonuna tıklayın. İşte sonuç aşağıdaki resimde gösterildiği gibi olacak. Kaydedilmesi için seçtiğiniz klasörü açınca her bir pdf sayfasının ayrı bir pdf dosyası olarak kaydedildiğini göreceksiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı