En İyi Resim Sıkıştırma Programı Toplu Fotoğraf Boyutu Küçültme Ücretsiz

FileMinimizer Pictures programı sayesinde tamamen ücretsiz olarak çeşitli formatlardaki fotoğrafları sıkıştırarak boyutunu düşürebilirsiniz. Programın çoklu işlem özelliği sayesinde aynı anda iki veya çok daha fazla resmin boyutunu azaltabilirsiniz.

Desteklenen resim formatları: JPG, PNG, GIF, BMP, TIF ve EMF.

Resimler Nasıl Sıkıştırılır?

Kurulum sırasında dil seçeneği karşınıza gelecek ve Deutsch yerine English seçip OK butonuna tıklayın. Böylece Hollanda dili yerine İngilizce olarak yükleyecek.

Next butonuna tıklayarak ilerleyin ve aşağıdaki ekran geldiği zaman kutunun işaretini mutlaka kaldırıp öyle Next butonuna tıklayın. Yoksa gereksiz bir ücretsiz yazılım daha yükleyeceksiniz.

Kurulumun ardından programı çalıştırın ve aşağıdaki gibi ana penceresi görünecek.

Burada ister sürükle bırak yaparak, ister 1 numaralı ok ile gösterilen Add to List butonuna tıklayarak resimleri programa ekleyin.

Ardından 2 numaralı butona tıklayarak optimize edilmiş yani sıkıştırılmış resimlerin kaydedileceği klasörü seçin.

Son olarak 3 numaralı Optimize Files butonuna tıklayarak dosyaların boyutunu azaltmasını sağlayın.

Özel Sıkıştırma Ayarları

Dilerseniz üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Custom Compression kutusunu işaretleyin ve 2 numaralı Settings butonuna tıklayın.

Açılan pencerede 3 numaralı yere tıklayarak seçtiğiniz ekran boyutlarına uygun bir şekilde resimleri optimize etmesini yani sıkıştırmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca 4 numaralı alana girilen değer JPEG resmin kalitesini belirtir. Burada 70 girildiği için programa eklediğiniz resimler sıkıştırıldıktan sonra kalitesi yüzde 30 düşürülecek ve yüzde 70’i korunacak. Giden yüzde 30’luk kısım ise dosya boyutunun azalmasını sağlayacak. Yani kalite düştükçe, dosya boyutu da düşüyor. Resimlerin daha kaliteli ve güzel görünmesini istiyorsanız, boyutunun da büyüyeceğini göz önünde bulundurun.

Son olarak 5 numaralı OK butonuna tıklayıp ayarları kaydedin.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı