En İyi Portable PDF Okuyucu

Foxit PDF Reader ücretsiz bir PDF okuma programıdır. Bilgisayarda pdf dosyalarını açmak ve en güzel şekilde okumak için bulabileceğiniz en iyi yazılımdır.

Foxit PDF Reader yazılımının portable versiyonu şuan için portable pdf okuyucular arasında açık ara en kaliteli olanıdır.

En konforlu biçimde okumak için görüntüleme alanını olabilecek en geniş şekilde büyütür. Ayrıca okurken dikkati dağıtacak şeylerin tümünü gizler.

Programın tersine görüntüleme (reverse view) özelliğinden faydalanarak sayfaları ilk sayfadan son sayfaya doğru değil, sondan başa olacak şekilde görebilirsiniz.

Programın metin görüntüleme (text Viewer) özelliğinden yararlanarak tüm pdf dosyasını sadece düz yazı şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Böylece hiçbir resim, tablo, font stilleri ve bu tarz şeyler olmadan rahatça okuyabilirsiniz.

Ufak yazıları büyütmek için bir büyüteç aracına sahip olan Foxit Reader programıyla dilerseniz zoom yaptığınız bir alanı ayrı bir sayfada açıp bakabilirsiniz.

Ayrıca görüntüleme menüsünde yer alan sayfa görüntüsü ayarlarını değiştirerek dilerseniz iki sayfayı yan yana görebilir, farenin tekerleğini döndürerek kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırıp sonraki sayfalara geçmeyi aktif edebilir veya sayfaları döndürebilirsiniz.

Bunların dışında bu program sayesinde pdf dosyalarını düzenleyebilirsiniz. Örneğin pdf sayfalarına notlar, dosyalar, yorumlar, kaşeler ekleyebilirsiniz. Ayrıca sayfa üzerine yazı yazma, dikdörtgen veya yuvarlak şekiler çizme gibi seçenekler de sunuyor.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı