En İyi PDF’yi HTML’e Çevirme Programı Ücretsiz

Weeny Free PDF to HTML Converter programı sayesinde pdf dosyasını HTML dosyasına kolayca dönüştürebilirsiniz. Programın toplu işlem özelliği mevcuttur.

Eklediğiniz her bir pdf dosyası için hangi sayfalarının HTML’e çevrileceğini belirtmek için sayfa aralığı girebilirsiniz.

Mesela yalnızca 3. sayfadan 9. sayfaya kadar olan sayfaları HTML’e dönüştürebilir ve 2.sayfadan 5.sayfaya kadar olan sayfaları da başka bir HTML dosyasına dönüştürebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

1 numaralı Add PDFS butonuna tıklayın. Açılan pencereden 2 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayın ve açılan pencereden bilgisayardaki pdf dosyasını seçin.

Eğer 3 numaralı All Pages seçeneği işaretli olursa, pdf dosyasının tüm sayfalarını html haline dönüştürür.

Eğer 4 numaralı From seçeneğini işaretleyip başlangıç ve bitiş sayfa numarasını ilgili yerlere girerseniz, sadece bu aralıkta kalan sayfaları html dosyasına dönüştürür.

Son olarak 5 numaralı OK Butonuna tıklayın.

Şimdi üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayın ve HTML dosyasının kaydedileceği klasörü seçin.

2 numaralı açılır menüden Single file seçeneğini seçerseniz, pdf dosyasının sayfaları tek bir HTML dosyasına dönüştürülür.

Eğer açılır menüden Multiple files seçeneğini seçerseniz, pdf dosyasının her bir sayfası ayrı bir HTML dosyasına dönüştürülür.

Son olarak 4 numaralı Convert Now butonuna tıklayarak dönüştürme işlemini başlatın.

İşlem bitince otomatik olarak HTML dosyalarının kaydedildiği klasör açılıyor.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yorum Yaz