En İyi Noktaları Birleştirme Oyunu Ücretsiz PC İçin

Transport Dot To Dot piyasadaki en eğitici, oynaması en kolay olan ve en eğlenceli noktaları birleştirme oyunudur.

Bu oyun sayesinde çocuklar İngilizce sayıları ve alfabenin harflerini kolayca öğrenecek. Ayrıca bazı meşhur taşıtların da ismini öğrenecek.

İsminden de anlayacağınız gibi bu oyunda farklı araçların yapboz modları bulunuyor. Böylece çocuklar noktaları birleştirerek jet uçağı,Helikopter, Yangın Motoru, Damperli Kamyon, Logging Truck, Uzay aracı, İtfaiye gibi araçların isimlerini ve resimlerini öğrenecek.

Genellikle 3 yaş ile 6 yaş arasındaki çocuklar için uygundur.

Toplamda 60 farklı noktaları birleştirme oyunu yer almaktadır. En güzel tarafı ise, programı kapatıp açtığınız zaman bile hep farklı bir oyundan başlamasıdır.

Noktalar farklı kategorilerde gösterilir. Sayısal noktalar ve alfabetik noktalar (büyük ve küçük harfli). Programın ana penceresindeki Settings butonuna tıklayarak ayarlarını açıp ister sayıları, ister harfleri, ister rastgele hem sayı hem de harfleri seçebilirsiniz.

Küçük çocuklara ufak bir ipucu vermek için bir sonraki birleştirilmesi gereken nokta farklı bir renk ile yanıp sönerek vurgulanır. Fakat dilerseniz ayarlardan bunu da değiştirebilirsiniz.

Üstteki resimde oyunun ana penceresi (menüsü) gösterilmiştir. Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Play butonuna tıklayarak direk oyuna başlayabilirsiniz. Aşağıdaki gibi bir pencere açılacak ve bir sonraki noktanın üzerine fare imlecini götürerek birleştireceksiniz. Bu oyunun rakiplerinden farkı, sonraki noktayı tıklamaya gerek olmamasıdır. Sadece farenin imlecini doğru noktanın üzerine götürünce otomatik olarak birleştiriyor.

Eğer ana pencerede 2 numaralı ok ile gösterilen Settings butonuna tıklarsanız, aşağıdaki ayarlar penceresi açılacak.

Burada 1 numaralı Dot hint seçeneği işaretli olursa, birleştirilecek bir sonraki nokta farklı bir renkle vurgulanır yani ipucu verilmiş olur.

2 numaralı Autoplay ise otomatik olarak oyuna başlamayı sağlar.

3 numaralı Random dots seçeneği işaretli olursa hem sayılar, hem de büyük ve küçük harfler oyunda karşımıza noktalar olarak çıkacak.

4 numaralı 123 dots işaretli olursa sayılar ve küçük harfler karşımıza çıkacak.

5 numaralı ABD dots işaretli olursa, sadece büyük harfler karşımıza çıkacak.

6 numaralı abd dots işaretli olursa, sadece küçük harfler karşımıza çıkacak.

Seçiminizi yaptıktan sonra 7 numaralı OK butonuna tıklayarak ayarları kaydedin.

  • Oyunu indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı

kategorisi