En İyi Nakış Desen Tasarım Programı (Hazır Nakış İşleme Modelleri Şablonlar)

Wilcom TrueSizer en iyi nakış yazılımlarından biridir. Genel olarak nakış modellerini görüntülemek ve düzenlemek için geliştirilmiştir. Ayrıca çeşitli nakış dosya formatlarını birbirine çevirebilir.

Desteklediği nakış formatları: EMXINPPECPESEXPPCS. 

Nakış formatlarının yanı sıra, dikiş formatlarını da destekler.

Programın içinde hazır olarak gelen EMB formatında çeşitli nakış şablonları (modelleri) bulunuyor. Bunları açıp çeşitli araçları test etmek için kullanabilirsiniz. Bu araçlarla çeşitli işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Mesela dizaynı sağa yada sola doğru döndürebilir veya dikey yada yatay olarak aynadan yansıma görüntüsünü sağlayabilirsiniz.

Hatta dilerseniz modelleri uygun bir açıda yamuk yani eğri hale getirebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir parçanın rengini değiştirebilirsiniz.

Modelleri daha iyi analiz etmek için ızgara çizgilerini açabilir veya tasarımı vektör grafik modunda yada dikiş modunda görüntüleyebilirsiniz. Nakış modleinin dış çizgilerini görebilir, iğne noktalarını görebilir, başlangıç ve bitiş noktalarını görebilirsiniz.

Bunların yanı sıra programın slow redraw (yavaşça yeniden çiz) özelliğini kullanarak bir dikiş noktasından başlayarak bir sonraki noktaya doğru ilerleyip tüm nakış modelini en baştan en sonuna kadar yavaş bir hızda tekrar çizmesini sağlayabilirsiniz. Yeniden çizmenin dışında, çizimi bitmiş bir modeli geriye doğru sararak yavaşça başlangıç noktasına kadar sökmesini de sağlayabilirsiniz.

Programın diğer araçları arasında yakınlaştırma, geri alma, ileri alma gibi şeyleri sayabiliriz.

Bitirdiğiniz modeli dilediğiniz formatı seçerek kaydedebilir veya yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Model ile ilgili daha fazla bilgi görmek için ana penceredeki Design seçeneğine tıklayınız.

  • Programı indir.
  • Programı indir (resmi sitesinden ücretsiz kaydolarak indir)
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yorum Yaz