En İyi Müzik Ses Dosyası Sıkıştırma Programı Ücretsiz

Monkey’s Audio ücretsiz bir ses sıkıştırıcı yazılımdır.

Bu programı kullanarak ses dosyalarını birkaç tıklamayla hızlı ve kolay bir şekilde sıkıştırabilir ve böylece boyutunu azaltabilirsiniz.

Üstelik toplu işlem desteği sayesinde aynı anda pek çok dosyayı ekleyip çoklu olarak sıkıştırabilirsiniz.

Desteklenen formatlar: MP3WMAAACAMR.

Ses Dosyası Nasıl Sıkıştırılır?

Programı normal şekilde ilerleyerek kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada öncelikle 1 numaralı ok ile gösterilen Audio Compression sekmesine tıklayın. Böylece ses sıkıştırma ekranı açılacak.

Burada 2 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayın ve açılan pencereden müziklerin olduğu klasörü seçin. Böylece bu klasördeki müzikler alt tarafında listelenecek. Ben deneme amaçlı bir tane mp3 dosyasının olduğu klasörü seçtim ve 1 adet dosya listelendi. Şimdi 3 numaralı ok ile gösterildiği gibi sıkıştırmak istediğiniz dosyaları seçin ve 4 numaralı Add butonuna tıklayarak pencerenin alt tarafındaki panele aktarılmasını sağlayın.

Ardından dilerseniz 5 numaralı ok ile gösterilen Output Folder kısmındaki açılır menüye tıklayarak başka bir ses formatı seçip dönüştürebilirsiniz. Eğer formatın aynı kalmasını istiyorsanız, bu seçeneği olduğu gibi bırakın.

6 numaralı ok ile gösterilen Output Folder kısmındaki butona tıklayarak sıkıştırılan dosyaların kaydedileceği klasörü seçin.

Ardından 7 numaralı ok ile gösterilen kaydırma çubuğunu 20 ile 100 arasında dilediğiniz değere doğru fareyle çekip kaydırarak sıkıştırma oranını belirleyin.

Son olarak 8 numaralı ok ile gösterilen Compress butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar basit.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı