En İyi Müzik Çalma Listesi Oluşturma (Yapma) Programı Ücretsiz

Playlist Creator programı sayesinde en sevdiğiniz şarkılardan bir müzik listesi yapabilir ve dilediğiniz sırayla dinleyebilirsiniz. Oluşturulan çalma listesinin formatı isteğe bağlı olarak M3U veya PLS olabilir.

Şarkıları ister teker teker seçerek programa ekleyin, ister şarkıların yer aldığı klasörü seçerek hepsini birden ekleyin.

Desteklenen ses dosyası formatları: mp3, aac, ac3, mp2, mp3, ogg, ogm, m4a, mid, mod, m2v.

Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur (Yapılır)?

Programı normal şekilde ilerleyerek bilgisayara kurun. Ardından çalıştırınca aşağıdaki ana penceresi açılacak.

1 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak şarkıların olduğu klasörü seçebilirsiniz. Böylece seçilen klasördeki tüm şarkılar otomatik olarak listeye eklenecek.

Alternatif olarak 2 numaralı ok ile gösterilen müzik notası şeklindeki butona tıklayarak açılan pencereden dilediğiniz şarkıları teker teker seçip listeye ekleyebilirsiniz.

Şarkıların liste içinde sırasını değiştirmek için önce listeden bir şarkıya fareyle tıklayarak seçin. Ardından bu şarkıyı listede bir üst sıraya çıkarmak için 3 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayabilir veya listede bir alt sıraya düşürmek için 4 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz şarkıyı listede istediğiniz sıraya (konuma) getirebilirsiniz.

Ardından 5 numaralı ok ile gösterilen klasör simgesine tıklayın ve açılan pencerede çalma listesinin kaydedileceği klasörü seçin.

6 numaralı ok ile gösterilen alana çalma listesi için bir isim girin ve 7 numaralı ok ile gösterilen açılır menüye tıklayarak açılan menüden çalma listesi için bir format seçin. Seçenekler .pls ve .m3u formatıdır.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı