En İyi Laptop Şarj Uzatma Pil Ömrü Programı Batarya Tasarruf

KAR Energy Software programı sayesinde dizüstü bilgisayarın yani laptopun şarjının çok daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu programı güç tüketimini azaltmak için de kullanabilirsiniz. Çünkü güç tüketimini yüzde 30 düşürüyor. Bunu başarmak için işlemci frekansını akıllı bir biçimde düşürüyor. Fakat yalnızca bilgisayar boşta olduğunda ve bir işlem yapılmadığında bunu yapıyor. Böylece güç tüketimini düşürüyor ve dolayısıyla sizi rahatsız etmeden pil ömrünü uzatıyor.

Bu laptop batarya optimizasyon yazılımı aslında Intel ve AMD gibi işlemcilerin gelişmiş ayarlarını kullanarak güç tüketimini azaltıyor. Örneğin normalde Intel işlemcilerin EIST ve C1E gibi özellikleri var fakat Windows bunu kullanmaya izin vermiyor. Normalde BIOS ayarlarına girerek kullanabilirsiniz. Fakat KAR Energy Software programı bu ayarları kolayca ve doğrudan kullanabiliyor. Aynıca şekilde AMD’nin “cool and quiet” isimli bir teknolojisi bulunuyor ve güç tüketimini düşürmeye yarıyor. Bu ayarlar bilgisayarda işlem olmadığında otomatik olarak laptop ekranını veya tüm sistemi uyku moduna alıyor.

Dilerseniz bazı programları açıp işlerinizi yapmak için kullanırken, uyku moduna geçerek güç tasarrufu yapmaması için kısıtlama yapabilirsiniz. Ayrıca üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen seçeneğe tıklayarak bilgisayar kaç dakika boşta kalırsa uyku moduna geçeceğini ayarlayabilir ve 2 numaralı ok ile gösterilen seçeneğe tıklayarak bilgisayar kaç dakika boşta kalırsa ekranın kapanacağını ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca 3 numaralı ok ile gösterilen yerde yıllık olarak ne kadar elektrik tasarrufu yaptığını ve 4 numaralı ok ile gösterilen yerde ne kadar CO2 emisyon tasarrufu yaparak bitkileri yani doğayı koruduğunu ekranda gösteriyor.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı