En İyi JPG’yi PDF’ye Çevirme Programı Ücretsiz

ImBatch oldukça sıra dışı bir toplu resim düzenleme yazılımıdır ve en önemli özelliklerinden biri de JPG dosyasını PDF dosyasına dönüştürmesidir. Programın toplu işlem özelliği bulunmaktadır.

Bu program çok hızlı çalışır ve çeşitli görevleri listeye ekleyerek çabucak gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz iki veya daha fazla JPG resmini tek bir PDF dosyasına dönüştürebilir yada her bir JPG resmini ayrı bir pdf dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Ayrıca toplu işleme başlamadan önce PDF dosyalarına meta verileri ekleyebilirsiniz.

JPG Dosyası Nasıl PDF Yapılır?

Sürekli Next butonuna tıklayarak programı normal şekilde kurun ve ardından çalıştırın. Ana penceresi aşağıdaki gibi görünecek.

Öncelikle jpg dosyasını fareyle seçip sürükleyin ve bu pencerenin üzerine bırakın. Böylece otomatik olarak resim programa eklenecek. Ben örnek olması için bir tane dosya ekledim ama siz bir sürü ekleyebilir ve hepsini aynı anda PDF haline getirebilirsiniz.

Ardından üstteki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterilen Add Task butonuna tıklayın ve açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterilen Save seçeneğinin üzerine gelin.

Açılan menüden 3 numaralı Save To PDF seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada 1 numaralı ok işaretiyle gösterilen seçeneği işaretlerseniz, eklemiş olduğunuz her resim dosyası farklı bir pdf dosyasına dönüştürülecek. Yani kaç tane resim eklediyseniz, o kadar çok sayıda pdf dosyası olacak. Ama işaretlemeden devam ederseniz, tüm resim dosyaları tek bir pdf dosyasına dönüştürülecek yani elinizde sonuç olarak bir tane pdf dosyası olacak. Burada bu seçeneğin hemen üstünde yer alan File Name alanında pdf dosyasının kaydedileceği klasör gösterilmiştir. Dilerseniz bu klasörü başkasıyla değiştirebilirsiniz.

2 numarayla gösterilen yerden PDF sayfalarının formatını, yüksekliğini ve genişliğini seçebilirsiniz.

3 numaralı alanda gösterilen alanlara PDF dosyasıyla ilgili meta verilerini ekleyebilirsiniz.

Son olarak 4 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak format dönüştürme işlemini başlatın. Zaten çok kısa bir sürede bitecek. Bitince aşağıdaki pencere açılacak.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı