En İyi Fotoğraftan Yüz Tanıma Programı Ücretsiz

SNFace Crop tamamen bedava bir yüz algılama yazılımıdır ve resimlerdeki tüm yüzleri tanıyabilir.

Bir fotoğrafta bulunan bütün yüzleri tespit eder ve otomatik olarak her birini kırparak ayrı bir yüz resmi şeklinde kaydeder.

Desteklenen resim formatları: JPG, PNG ve BMP.

Örneğin bir sürü fotoğrafı tarayarak içlerinde iki veya daha fazla yer alan tüm insan yüzlerini tanır ve sizi hiç yormadan yüzleri ayırarak kaydeder.

Nasıl Kullanılır?

Programın ana penceresi aşağıda verilmiştir. Sol üst köşedeki File menüsünden Open seçeneğine tıklayarak içinde yüzler olan bir fotoğrafı programa ekleyin. Ben deneme amaçlı aşağıda gördüğünüz resmi ekledim.

Ardından 1 numaralı ok ile gösterilen Detect menüsüne tıklayıp, açılan menüden 2 numaralı Start Detection seçeneğine tıklayın.

Birkaç saniye bekledikten sonra tüm yüzler bulunacak ve aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak.

Bu pencerede toplam 7 adet yüz bulunduğu mesajı yazıyor. Tamam butonuna tıklayarak kapatın.

2 numaralı ok ile gösterilen yerde tüm bulunan yüzleri görebilirsiniz. Dilerseniz bu yüz resimlerinden birini fareyle tıklayarak seçip ardından 3 numaralı Copy to clipboard butonuna tıklayarak bu yüz resmini panoya kopyalayabilir ve başka bir klasöre yada programa yapıştırabilirsiniz.

Üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Options seçeneğine tıklayarak ayarlar penceresini açın. Bu pencerede 2 numaralı Rectangle seçeneği işaretli olursa, yüz resimlerini dikdörtgen biçiminde kesip kaydeder, 3 numaralı Oval seçerseniz, yüz resimlerini yuvarlak bir şekilde kesip kaydeder.

Dilerseniz program penceresinin sağ üst köşesinde bulunan kare şeklindeki simgeye tıklayarak tam ekran olarak görebilirsiniz. Aşağıdaki resimde bu simge gösterilmiştir.

Yaptığım deneme sırasında bulunan 7 yüzden 2 tanesi hatalı oldu. Fakat resmin çekim kalitesi yeterli olmadığı için olabilir. Ayrıca hatasız program bulmak hele de ücretsiz birini bulmak imkansızdır.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı