En İyi Fotoğraf Çerçeveleme Programı Resme Çerçeve Ekleme Ücretsiz

AKVIS Frames tamamen ücretsiz bir fotoğrafa çerçeve ekleme yazılımıdır. Bu alanda bulabileceğiniz kullanması en kolay olan araçtır. Mesela aşağıdaki çerçeveli fotoğrafları sadece birkaç tıklamayla yapabilirsiniz.

Programın içinde gömülü olarak 10 farklı çerçeve bulunuyor. Bunlardan hoşunuza gideni seçip resimleri çerçeveleyebilirsiniz.

AKVIS Frames programı hem normal resim formatlarını destekler, hem de dijital kameralar ve fotoğraf makineleriyle çekilen resimlerin formatını destekler.

Desteklediği formatlardan bazıları şunlardır: Canon Raw Format (.crw), Olympus Raw Format (.orf), PNGJPEGTIFF.

Fotoğrafa Nasıl Çerçeve Eklenir?

Programı buraya tıklayarak indirip kurduktan sonra çalıştırınca aşağıdaki pencere karşınıza gelecek.

Normalde bu program %100 ücretsizdir fakat sadece 1 numaralı ok ile gösterilen yere isminizi ve 2 numaralı ok ile gösterilen yere e-posta adresinizi yazıp ücretsiz aktifleştirmeniz gerekiyor. Bunları yazdıktan sonra 3 numaralı ok ile gösterilen ACTIVATE butonuna tıklamanız yeterlidir.

Ardından programın ana penceresi açılacak ve aşağıdaki gibi görünecek.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayın ve açılan pencereden bilgisayardaki fotoğrafı  seçip programa ekleyin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen yere tıklayın. Böylece tüm çerçeve modellerinin yer aldığı bir pencere açılacak. Buradaki modellerden beğendiğiniz birini tıklayarak seçin. Böylece seçtiğiniz çerçeve otomatik olarak eklediğiniz fotoğrafa uygulanacak.

3 numaralı ok ile gösterilen kaydırma çubuğunu sağa doğru yada sola doğru çekerek çerçeveli fotoğrafı yakınlaştırabilir yada uzaklaştırabilirsiniz. Gerekli ayarı yaptıktan sonra 4 numaralı butona tıklayın.

İşlem bitince 6 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak yazıcıdan çıktısını alabilir veya 5 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak bilgisayara PNGPSBPSDBMPJPG veya TIFF formatında kaydedebilirsiniz.

2 numaralı ok ile gösterilen butona tıkladığınız zaman açılacak penceredeki hazır çerçeve modelleri aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir. Tabii ki bunlar bir kısmıdır ve daha fazlası programda bulunmaktadır.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı