En İyi Font Yapma Programı 2018 Online Font Oluşturma Sitesi

FontStruct kullanması kolay ve pratik bir font hazırlama aracıdır. Öncelikle ücretsiz hesap açıp giriş yapmalısınız. Ardından programsız bir biçimde online olarak sıfırdan harika fontlar oluşturmak için küçük geometrik şekilleri kullanabilirsiniz. Dilediğiniz karakterleri yaratmak için bu şekilleri çeşitli desenlerde birleştirerek düzenleyebilirsiniz.

Bu online araçta sayfanın sağ tarafında Tools menüsü altında toplam 6 adet temel araç bulunuyor. Bunların ne olduğu ve ne işe yaradığı aşağıda açıklanmıştır.

  • Draw (Çizim): Tuğlaları sırayla birer birer çizmek için.
  • Erase (Silme): Tuğlaları silmek için.
  • Draw Line (Çizgi çizme): Düz veya eğimli tuğla çizgileri çizmek için.
  • Draw Rectangle: Dikdörtgen şeklinde tuğla setleri çizmek için.
  • Select: Seçme aracı (kopyala-yapıştır işlemlerini kolaylaştırmak için).
  • Pan the View (Görüntüleme moduna geçiş yapmak için).

FontStruct: online font creator

FontStructer sizlere 20 farklı karakter seti seçme imkanı sunuyor. Varsayılan olarak ise Unicode Basic Latin karakter setini kullanıyor.

Kendi özel fontlarınızı dizayn etmek için herhangi bir karakter setindeki bir karakteri seçin ve ardından tasarıma başlayarak değiştirin.

Yaptığınız tüm değişiklikler kendi FontStruct hesabınızda kaydedilir. Oluşturduğunuz tüm fontları görmek için Preview butununa tıklayabilir veya test edebilirsiniz.

Fontu bilgisayara indirmek için ise Download butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Fontlar bir ZIP arşiv dosyasının içerisinde .ttf uzantılı olarak kaydedilecek.

FontStructer sitesini ziyaret etmek için buraya, hemen üye olarak kendi hesabınızı oluşturup font yapmaya başlamak için ise buraya tıklayınız.


Yayımlandı