En İyi Duvar Kağıtları İndirme Programı PC İçin Ücretsiz Windows 10/8/7/XP/Vista

YAWD (Yet Another Wallpaper Downloader) programı sayesinde Windows bilgisayara hızlı ve kolay bir şekilde bir sürü duvar kağıdı indirebilirsiniz.

Toplamda 8 farklı web siteden duvar kağıtlarını otomatik olarak çekiyor. Bu siteler The Randomizer, Skins.be, wallBase, reWalls, InterfaceLIFT, GoodFon, Ewallpapers ve Bing sitesidir.

Üstelik duvar kağıdını indirdikten sonra dilerseniz masaüstü arka planı olarak otomatik ayarlayabiliyor.

Nasıl Kullanılır?

Programı normal şekilde ilerleyerek yükleyin. İlk çalıştırdığınızda farklı bir reklam penceresi açarsa çarpıya basarak kapatın. Ana penceresi aşağıdaki gibidir.

Burada duvar kağıdı çektiği 8 farklı sitenin ayrı ayrı 8 bölümü bulunuyor. Mesela RANDOMIZER seçeneğine tıklayınca aşağıya doğru ufak bir paneli açılıyor. Burada 2 numaralı ok ile gösterilen Update butonuna tıklayarak Randomizer sitesindeki en güncel duvar kağıtlarını otomatik olarak bilgisayara indiriyor.  İndirilenler tıpkı 3 numaralı ok ile gösterdiğim gibi ufak resimler halinde listeleniyor ve alt taraftaki kaydırma çubuğunu sağa doğru çekerek tüm listeyi görebiliyorsunuz.

Eğer indirme işlemini durdurmak istiyorsanız, 4 numara ile gösterilen Stop butonuna tıklayabilirsiniz.

Programın Seçenekleri

En üst taraftaki menüden Options‘a tıklayınca yukarıdaki pencere karşınıza çıkacak.

Burada 2 numaralı ok ile gösterilen alanda eğer sadece özel bir çözünürlüğe sahip olan duvar kağıtlarını indirmesini istiyorsanız, yalnızca onu işaretleyip diğer seçeneklerin kutusundaki işareti kaldırabilirsiniz. Ardından değişikliği uygulamak için altındaki Apply butonuna tıklamayı unutmayın.

Eğer sadece belirli sitelerden duvar kağıdı indirmesini istiyorsanız, 3 numaralı ok ile gösterilen yerden istediğiniz sitelerin kutusunu işaretleyip diğerlerinin işaretini kaldırabilirsiniz. Apply butonuna tıklayarak değişikliği uygulamayı unutmayın.

Ekran Koruyucu Özelliği

Bu harika programın ekran koruyucu özelliği de bulunuyor. Bunun için en üstteki menüden ScreenSaver seçeneğine tıklayın. Yukarıdaki pencere açılacak. Burada 2 numaralı ok ile gösterilen kutuyu işaretleyin. Böylece ekran koruyucusu aktif olacak.

Şimdi 3 numaralı Add butonuna tıklayarak eklediğiniz tüm duvar kağıtları resimleri, bundan sonra ekran koruyucusu olarak masaüstünü süsleyecek ve pencerenin alt tarafındaki Turn on After seçeneğine kaç dakika girerseniz, bilgisayarınız o kadar süre boşta kalınca ekran koruyucusu aktif olacak.

Programın Pencere Görünümünü Değiştirme

En üstteki menüden Skins‘e tıklayınca üstteki pencere açılacak. Buradan pencere rengini ve temasını tek bir tıkla değiştirebilirsiniz. Ben Light seçtim fakat siz dilerseniz alt taraftaki seçeneklerden istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Zaten anında değişiyor renkleri.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10 , Windows 8, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı